Öğrenmesi En Kolay Yabancı Diller Hangileri?

Siz de son günlerde yabancı diller üzerine araştırma mı yapıyorsunuz? Bu yazımızda sizler için öğrenilmesi en kolay yabancı dilleri hazırladık!


Bugünlerde bir dil öğrenmek pek çok insan için bir tutku haline gelmeye başladı. İnsanlar boş vakitlerini artık dünya dillerini öğrenmeye çalışarak geçiriyor. Bazıları kurslara gidebilirken bazıları da kendi imkanlarıyla dil öğrenmeye devam ediyor. Çağımızın velinimeti internet ise bu süreçte yabancı dil öğrenme tutkusu olanların en büyük yardımcısı. Peki en kolay öğrenilen diller hangileridir? İşte 2021 – 2022 yılının en kolay öğrenilen yabancı dillerinin listesi!

 1. 1 İngilizce


  Listenin ilk başında elbette ki tüm dünya milletlerinin ortak dili olan İngilizce bulunuyor. İngilizce, dünyanın bütün ülkelerinde geçerliliği olan bir dildir. İngilizce bilen kişiler dünyanın her yerini kolayca gezebilir. Aynı zamanda İngilizce, kaynakça yönünden de geniş imkanlara sahiptir. İngilizce kurallarına göre yalnızca 3. şahıs çekiminde fiillerde değişim gerçekleşir. Ayrıca nesnelerde ve kelimelerde diğer pek çok dilde olduğu gibi artikel kavramı bulunmaması İngilizce dilini daha kolay ve öğrenilebilir kılıyor. İngilizce dünya üzerinde en çok konuşulan dil. Dolayısıyla dünyanın her yerinde İngilizce pratik yapma olanağınız bulunuyor. Sadece 6 ay veya daha az bir sürede sıkı bir çalışmayla kolayca öğrenilebilmesi sebebiyle İngilizce yabancı dil öğrenmek isteyenlerin her zaman ilk tercihi oluyor.

 2. 2 İspanyolca


  İspanyolca diğer dünya dillerinin aksine Türk vatandaşlarının en kolay öğrendiği dildir. Türkçe ile birçok uyumlu ses özellikleri olan İspanyolca dilinde beş sesli harf bulunur. Bu dilin en önemli özelliği okunduğu gibi yazılması. Ayrıca İspanyolca, gramer olarak da çok karmaşık değildir. İspanyolca öğrenmenin en önemli avantajı Güney Amerika kıtasında en çok konuşulan dil olması. Latin ülkeleri olarak da bildiğimiz Arjantin, Porto Riko, Bolivya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Küba ve daha birçok Güney Amerika ülkesi İspanyolca konuşuyor!

 3. 3 Korece


  Yapılan araştırmalara göre Türklerin en kolay öğrenebileceği dillerden biri de Korece. Korece, tıpkı Türkçe gibi Ural - Altay dil ailesine mensup bir dildir. Bu sebeple Türkçe ile dil özellikleri birbirine çok fazla benziyor. Asya dili öğrenmek isteyen kişiler için Korece, öğrenilmesi en kolay dil seçenekleri arasında yer alıyor.

 4. 4 İsveççe


  İskandinav ülkelerinde konuşulan kuzey dilleri arasında en kolay öğrenilen yabancı dilin İsveççe olduğu bilgileri pek çok yerde karşımıza çıkıyor. İsveççe kolay gramer yapısıyla ön plana çıkarken dili kolay kılan bir diğer husus da pratik telaffuzudur. Özellikle İngilizce bilen kişilerin bu dili kolaylıkla öğreneceğini belirtmekte fayda var. İsveççe konuşması kolay olduğu gibi yazması da çok kolaydır. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi olan İsveç’e gitmek isteyenler, bu dinlemesi ve konuşması keyifli dili mutlaka öğrenmelisiniz!

 5. 5 İtalyanca


  Romantik dillerin başında gelen İtalyanca günümüzde 24 ülkede geçerliliği olan bir dildir. Diğer Avrupa dillerine göre kelime sayısı daha düşüktür. İtalyancada bulunan birçok kelime İngilizce ile benzerlik gösterir. İtalyanca sesli harflerden oluşan bir dildir. Dolayısıyla konuşurken telaffuzda ahenk oluşur. İtalyancanın konuşması kolay fonetik yapısı onun en önemli avantajıdır. Ayrıca İtalyancanın gramer yapısı diğer pek çok Avrupa diline göre çok kolaydır.

 6. 6 Farsça


  İngilizce'ye hâkim olan kişilerin en kolay öğrendiği dillerden birisi de Farsça dilidir. Çünkü gramer yapıları çok benzerdir. Uzun yıllardır ülkemizin topraklarında konuşulmuş olan Farsça, komşumuz İran’ın resmi dilidir. Tarihte Pers İmparatorluğu tarafından kullanılan Farsça, Persler ile aynı coğrafyada bulunmamız sebebiyle Türkçe ile çok sayıda ortak kelime içerir. O dönemin Türk edebiyatıyla yakından ilgilenen kişiler de bu dili oldukça kolay öğrenir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir