Oğlak Burcu Özellikleri Nelerdir? (22 Aralık – 20 Ocak)

Zamanın efendisi, zorlu sınavların öğretmeni, Satürn’ün yönettiği Oğlak burcunun özellikleri nelerdir? Oğlak kadını ve erkeği nelerden hoşlanır?


Satürn tarafından yönetilen Oğlak burcu; çok çalışmayı, disiplini, emeği ve sınavları temsil eder. Toprak grubunun öncü burcudur. Sonsuz bir başarma azmi vardır. Oğlak burcu insanlardan “Kullanıyorum, şekillendiriyorum” veya “Sorumluyum” sözlerini çok sık duyarsınız. Oğlak burcu tam bir “uygulama” burcudur. Eline var olan tüm kaynakları ve yeteneklerini kullanıp onları pratiğe döker.

Oğlak burcunun kimlik bilgileri nelerdir?

 • Element: Toprak
 • Nitelik: Öncü
 • Yönetici gezegeni: Satürn
 • Cinsiyeti: Dişil
 • Karşıt burcu: Yengeç
 • Arketipi: Yaşlı ve saygıdeğer, münzevi
 • Gölgesi: Şikayetçi, homurdanan
 • Rengi: Koyu yeşil, koyu kahverengi, siyah
 • Anahtar sözcükleri: Disiplin, çalışmak, sınavlar, zorluklar, mükemmeliyetçilik, statü, yapı, sorumluluk, sabır, kara mizah, melankoli, depresyon, yönetmek, yöneticilik, korkular, müdürlük, kurallar.
 • Olumlu yönleri: Çok çalışkandır. İşini titizlikle yapar. Oğlak burcu sorumluluk sahibi ve disiplinlidir. İnatçı ve istikrarlıdır. Çok iyi sır tutar. Adildir ve emeğe çok önem verir. Kendine saygı duyulmasını ister ve kendisi de saygı gösterir. Organizasyon ve yönetim konusunda çok iyidir.
 • Olumsuz yönleri: Depresifliğe çabuk düşebilir. Oğlak burcu yeri geldiğinde çok maddeci olur. Duygulardan çok akla önem verir. Duygularını gösteremez, bu sebeple ne düşündüğünü ve hissettiğini bilemezsiniz. Kendine dönük iş yaptığı için bazen düşüncesiz ve bencil olmaya eğilimlidir.

Oğlak burcu kadının ve erkeğinin özellikleri nelerdir?

Oğlak burcu kadını, duyguları konusunda ketumdur. Dışarıdan soğuk görünür. Ne istediğini bilen kararlı kadınlardır. Aşkta koruyucu ve saklayıcıdır. Oğlak kadını ilişkilerinde güven bekler.

Oğlak burcu kadını, kariyer ve iş hayatında en iyisi olmak ister. Hayatı kariyer yapmaya odaklıdır ve sorumluluk almayı sever. Tarihe ve bilim çalışmalarına ilgi duyar. Elini attığı her işi bitirmek için disiplinle çalışır.

Oğlak burcu erkeği, sürprizleri sevmez. Her şeyi kontrol etmek ister. Oğlak erkekleri genelde kimsenin işine karışmaz, kendi işine de karışılsın istemez. Hayat dolu ve onları mutlu edecek, eğlendiren insanlardan hoşlanırlar.

Oğlak burcu erkeği tıpkı Oğlak kadını gibi dışarıdan bakıldığında soğuk, sakin ve sessiz bir tip olarak görülür. Duygularını dışarıya vurma konusunda en az Oğlak burcu kadını kadar ketumdur. Bu sebeple sizi sevip sevmediğini anlamanız oldukça uzun sürebilir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.