Numeroloji İle İsim Sayınızı Hesaplayın!

Numeroloji ile isim sayınızı bularak nasıl bir karaktere sahip olduğunuzu öğrenmek ister misiniz? İşte detaylar!


Numeroloji, sayılar ve sayıların anlamları ile ilgilenen bir alandır. Bu alana göre her sayının hayatımızda bir yeri, etkisi vardır. Örneğin doğum tarihinize göre kader sayınızı bulabilir, bu konuda kendinizi inceleyebilirsiniz. Numerolojide her bir harf bir rakama denk gelmektedir. Bu da her harfin bir sayısı var demektir. İsminizdeki harflere karşılık gelen sayılar size nasıl bir karaktere sahip olduğunuzu söyleyecektir. Bunu kader sayınızla birleştirerek belki de bir farkındalık yaşayabilirsiniz.

İsim analizi nasıl yapılır?

Yukarıdaki tabloda her harfe karşılık gelen bir rakam bulunuyor. Analizde de bu tabloyu kullanıyoruz. İsminizin ve soyadınızın içindeki harflere karşılık gelen sayıları toplayıp çıkan sonucu da tek bir rakam elde edene kadar tekrar topluyoruz. Örneğin, isminiz soyismiz Venüs Ay diyelim.

V=4 E=5 N=5 Ü=3 S=1 A=1 Y=7 şimdi bu rakamları topluyoruz. 4+5+5+3+1+1+7=26 ve rakama indirgemek için tekrar topluyoruz. 2+6=8. Çıkan sonuç 8’dir.

Eğer ikinci bir isminiz veya göbek adınız varsa onu da topluyorsunuz. Sonuç olarak isminiz + soyadınız + varsa ikinci adınız bu üç sayıyı, tek bir rakam elde edene kadar topluyorsunuz.

İşte sayıların anlamları!

  • 1 Sayısı: Teklik, tek olma, benlik, yaratıcılık, ego, özgürlük bu kişilerde ön planda olur. Bu kişiler doğuştan liderdir ve yaratıcılıkları yüksektir. Hırslı ve atılgandırlar ancak öne atılırken durup düşünmeleri gerekir. Dikkatsizlik en büyük sorunlarıdır.
  • 2 Sayısı: İkili olma, ikili ilişkiler, uyumlu olma, utangaçlık bu kişilerin öne çıkan özellikleridir. Sürekli denge kurmak, arabuluculuk yapmak isterler. Detaylar içinde kaybolmamaya özen göstermelidirler.
  • 3 Sayısı: Sanat yeteneği, yaratım, üretim, çoğaltma, nazik, iyi iletişim kurma gibi özelliklerle bilinir. 3 sayısı hem 1 sayının hem de 2 sayısının özelliklerinin toplamıdır. İnsanlar ile ilişkiler çok iyidir. Disiplinli olamama ve kibir onların en büyük sorunudur.
  • 4 Sayısı: Güvenilir olma, pratiklik, sabırlı olma, sağlamlık, olgunluk, sabitlik bu sayıya ait özelliklerdir. Bu kişiler çalışkan, sağlam adım atan, kolay birikim yapabilen insanlardır. Ancak her konuda sabit fikirli olmak bu kişiler için büyük sorundur.
  • 5 Sayısı: Aksiyon alma, özgürlük, değişim, değişkenlik, gezginlik bu kişilerin öne çıkan özelliklerindendir. Bu kişiler seyahat etmeye bayılır. Abartıya kaçmaları ve ani değişimler yaşamaları bu kişilerin en büyük sorunlarının kaynağıdır.
  • 6 Sayısı: Aşk, sevgi, merhamet, sevecenlik, uyum, arayış, kıskançlık gibi konular bu kişilerin özelliklerindendir. Sıcakkanlı ve güvenilir kişilerdir. Ancak bazen kurban bilincine girmeleri ve çok fazla fedakarlık yapmaları onların önünde büyük bir sorundur.
  • 7 Sayısı: Sezgisellik, yaratmak, var etmek, derin düşünmek, tamamlanmak, melankoli bu kişilerin özelliklerindendir. Bu kişiler içe dönük ve hassas yapılı insanlardır. Dışarıdan soğuk görünürler ve kendilerini dışarıya açmazlar.
  • 8 Sayısı: Adil olma, adalet, yöneticilik, organizasyon yeteneği, sebat bu kişiler için önemli kavramlardır. Akıllarına koydukları her işi yaparlar. Maddi yönden kazançlı ve şanslıdırlar. Kaynaklarını nasıl harcayacaklarını bilememek onlar için büyük sorundur.
  • 9 Sayısı: Romantik, sanat yetenekleri, yardımseverlik, affetme, şifacılık, rehberlik etmek bu kişiler için önemlidir. Tüm duygularını derinden yaşarlar. Adaleti sağlamak onlar için her şeyden önemlidir. Çok hassas olmaları onlara çoğunlukla sıkıntı yaşatır.

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir