Mutlaka İzlenmesi Gereken Belgeseller!

Sizler için mutlaka izlenmesi gereken belgeseller listesi hazırladık. İşte birbirinden harika belgeseller!


Belgeseller, hemen herkes tarafından sevilerek izlenen ilgi çekici ve bilgilendirici içeriklerdir. Ancak bazıları vardır ki izleyen insanları adeta kendine hayran bırakır. İşte sizi kendine hayran bırakacak, mutlaka izlenmesi gereken belgeseller!

 1. 1 Life, Animated


  Henüz 3 yaşındayken kendisine otizm teşhisi konulan Owen Suskind’in hikayesini anlatan bu belgeseli mutlaka izlemelisiniz. Bu belgeselde Owen Suskend’in yaşadığı tüm her şey, bir animasyon olarak derlenmiş ve izleyiciye sunulmuştur

 2. 2 Sound and Fury


  İşletme engellilerin dünyasını, onların gözünden görmenizi sağlayan Sound and Fury belgeseli, bizlere tam 1 saat 18 dakika boyunca adeta hayat dersi vermektedir. Bu harika belgesel, konu anlatımı dahilinde Artinian ailesini bünyesine almış ve belgeselde genel itibariyle yoğun bir duygusallık söz konusu olmakta.

 3. 3 Our Planet


  İlk kez 2019 yılında yayınlanan ve toplam 8 bölümden oluşan Our Planet belgeselinin konusu, doğayı korumak üzerinedir. Belgeselde, insanın doğal çevreye vermiş olduğu zarar ve doğanın da bu zarardan etkilenişi anlatılmakta. Belgesel, tüm dünya çapında milyonlarca insan tarafından izlenerek rekor kırdı. Umarız ki bu belgeseli izleyen veya izleyen herkes, bu süreçten sonra doğaya iyi davranma konusunda biraz daha bilinçli olur.

 4. 4 Cosmos - A Spacetime Odyssey


  İzleyicisiyle 2014 yılında buluşan Cosmos - A Spacetime Odyssey belgeseli, toplam 13 farklı bölümden oluşmakta ve dünya ile uzayı konu almaktadır. Belgeselim tam ana konusu, uzay - zamanı evrendeki örneklerle anlatma üzerindedir. Astrofizikçi Neil deGrasse Tyson tarafından sunulan bu belgeseli mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz. 

 5. 5 Free Solo


  Belgeselde, Alex Honnold’un hiçbir yardımcı alet kullanmadan El Capitan kayalıklarına yaptığı tırmanışın konusu anlatılmakta. Adeta nefesinizi kesecek seviyedeki belgesel içi görüntüler, Honnold’un küçüklük hayatından başlayıp yaptığı mucizevi tırmanışa doğru ilerlemekte.

 6. 6 The Blue Planet


  Görsel kalite bakımından oldukça üst düzey olan belgesel, mavi gezegen olarak bilinen The Blue Planet’in okyanus derinlikleri hakkındaki bilinmeyenleri gün yüzüne çıkarması konusunu anlatıyor. 

 7. 7 Life Story


  Bu belgesel sayesinde hayvanların oldukça renkli olan iç dünyasında adım atacaksınız. Her türden hayvana yer verilen bu belgeseli izlediğinizde, doğal yaşamın aslında ne kadar zor olduğunu bir kez daha anlayacaksınız. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir