Mindfulness Nedir?

Mindfulness nedir? Hangi durumlarda Mindfulness yardımımıza yetişir? Mindfulness tekniği hakkında bilmeniz gerekenler!


Kişisel gelişim alanında en çok ilgi gören yöntemlerden birisi de Mindfulness tekniğidir. Tekniğin kullanımı kişileri birçok sıkıntıdan kurtarır. Tekniğin asıl amacı odak becerinizi yönetebilmektedir. Mindfulness tekniği ile odağınızı bağımsız olarak yönetebilirsiniz. Aynı zamanda nefes kontrolünüzü de sağlayabilirsiniz. Ayrıca Mindfulness tekniği farkındalık tekniği olarak da karşımıza çıkar. Bu teknik ile düşüncelerinizin ve duygularınızın farkı varabilir, öz saygınızı geliştirebilirsiniz. Mindfulness tekniği anda kalma tekniği olarak da bilinir. Geçmiş ve gelecek kaygısından kişiyi kurtararak kişinin şu anki zamanın içerisinde kalmasını sağlar. Mindfulness tekniği kişilere sakinlik kazandırır. Ruhsal depresyondan kişilerin kurtulmasını sağlayan etkili bir teknik olarak bilinir. Aynı zamanda kişinin dikkatini toplamasına da yardımcı olur.

Mindfulness ne işe yarar?

Mindfulness tekniği kişilerin hayata daha realist bakabilmesini sağlayan bir yöntem olarak bilinir. Kişi dikkatini toplayarak odak noktasını Mindfulness tekniği ile güçlendirir. Mindfulness tekniği kişilere farkındalık becerisi katar ve kişiler olaylara daha gerçekçi pencerelerden bakar. Böylelikle kişi karşılaştığı zorluklara karşı daha dayanıklı bir karaktere bürünür. Mindfulness tekniği günümüzde kişilere birçok avantaj sağlar. Kendi kendinize yapabileceğiniz pratik bir teknik olarak bilinir ve Mindfulness tekniği ile kişiler zihinlerini daha aktif düzeyde kullanabilir. Zihninizi geliştirerek istediğiniz gibi Mindfulness tekniğiyle yönlendirebilirsiniz. Mindfulness tekniği aynı zamanda bireyin bedensel varlığını da artırır. Duygusal düşünceleri bir yana koyarak mantıksal düşünce becerilerini geliştirmeyi Mindfulness tekniğiyle öğrenirsiniz. Mindfulness tekniği kişinin yaşamını sadeleştirir.

Doğa ile uyumlu bir yapıda olmanıza katkıda bulunur. Aynı zamanda iletişim becerileriniz de Mindfulness tekniğiyle gelişir. Mindfulness anı yaşama sanatıdır. Şimdiki zaman içerisinde kalarak sadece şu anki zamana odaklama olarak da bilinir. Mindfulness tekniğiyle kişiler kaygılardan kurtulur. Zamanı ve olayları akışına bırakmayı öğrenirler. Böylelikle kişi yaşadığı andan daha çok tat alır. Sadece yaşadığı şu anki ana odaklanır. Mindfulness tekniğiyle kişiler stresli hayatlarından uzaklaşır. Stres faktörü tamamen kişinin hayatından çıkar. Kişi her şeye sakinlik penceresinden bakmayı öğrenir. Başına gelen olumsuz ve kötü olaylara karşı daha dirençli bir yapıya kavuşur. Böylelikle kişinin hayata karşı bakış açısı daha gerçekçi olur.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.