Maske Takma Zorunluluğu Ne Zaman Kalkacak?

2020'den beri hayatımızda olan koronavirüs yüzünden maske takmamız gerekiyor. Peki bu maske zorunluluğu ne zaman kalkacak? Öğrenmek için hemen oku!


Koronavirüs hayatımıza girdiğinde beri birçok insanı bedenen ve ruhen olumsuz etkilemiş durumda. Her an hasta olma korkusu, her geçen gün yerini endişe ve telaşa bırakmaktadır. Maske takmak herkese zor gelirken astım hastaları, kalp hastaları ve daha birçok hastalığa sahip olan insanlara daha da ağır gelmektedir. Ancak bu virüsten korunmanın tek yolu sağlık bakanımız Fahrettin Koca’nın da dediği gibi maske+mesafe+hijyendir. Şimdi akıllarda kalan bir soru var: Maske takma zorunluluğu ne zaman kalkacak?

Milli eğitim müdürü, okullarda ders içinde ve dışında dahil olmak üzere hem öğretmenlerden hem de öğrencilerde maske takmayı zorunlu hale getirmişti. Fakat bu durum hem öğrenciler hem de öğretmenler için oldukça zor geçmekteydi. Fakat yapılan son açıklamalara göre son teknoloji ile antijen kiti üretilmeye başlandı. Sağlık Bakanlığı’nın onayı sonrasında artık çok kısa bir sürede koronavirüs testi yaptırılabilecek. İlk olarak okulda, öğretmenlerden PCR testi yerine antijen kiti ile tükürükten alınan örnekle 15 dakika gibi kısa bir sürede koronavirüsü testi yapmak mümkün hale gelecektir.

Yapılan son açıklamalara göre çok kısa bir süre sonra okul öncesi 5 yaş ve 5 yaş altı herkesin maske takma zorunluluğunun resmen kalkacağı duyuruldu. Aşamalı olarak önce ilkokullar olmak üzere 1, 2,3,4. sınıflarda daha sonra maskenin bütün okullarda kalkacağının duyurulması toplumda büyük bir heyecan yaratmaya yetti.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir