Kurban Bayramı’nda Nereye Gidilir?

Kurban Bayramı'nda nereye gidilir? Nerede tatil yapılır? Kurban Bayramı'nda nereye gitmeliyiz sorularının yanıtı için içeriği okuyabilirsiniz!


Kurban Bayramı da yaklaştı ve birçok kişi, sevdikleriyle birlikte güzel bir tatil planı yapmaya başladı bile. Peki siz Kurban Bayramı için bir tatil rotası oluşturdunuz mu? İşte, sizlere fikir ve tavsiye niteliğinde hazırlamış olduğumuz, Kurban Bayramı’nda gidilecek yerler listesi.

 1. 1 Ağva - Şile


  İstanbul’da yaşayan ve hem şehre yakın olmak, hem de şehrin o bunaltıcı havasından bir an olsun uzaklaştırmak isteyenlere tavsiyemiz, Ağva - Şile gezisi yapmaktır. Doğallığını hiçbir şekilde kaybetmemiş olan bu iki bölge; sevgiliniz, aileniz ve arkadaşlarınıza gelebileceğiniz harika bir yer konumunda.

 2. 2 Polonezköy


  İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan ve bir Polonyalı köyü olan Polonezköy, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Gustave Flaubert ve Franz List gibi büyük isimleri de ağırlamış olmasıyla bilinir. Binlerce çeşit ağaç ve bitkinin bir arada olduğu, temiz havaya ve eşsiz bir doğaya sahip bu köy, tatil seçenekleriniz arasında olmayı fazlasıyla hak ediyor.  

 3. 3 Ballıkayalar Tabiat Parkı


  Kocaeli’nin Gebze sınırları içerisinde bulunan Ballıkayalar Tabiat Parkı, henüz çok fazla kişi tarafından keşfedilmemiş eşsiz bir yer. Toplamda 2 km’lik bir alana kurulu bu parkın içerisinde birbirinden farklı kuş türleri, keçiler, köstebekler, çakallar ve tilkiler de bulunmakta.

 4. 4 Yedigöller Milli Parkı


  Kurban Bayramı tatili için yine sessiz sakin ve doğa ile iç içe olmayı isteyen kişilere çok güzel bir tavsiyemiz daha var. Bolu ilinde yer alan Yedigöller Milli Parkı’na giderek harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu parkta birbirinden güzel manzaralar seyretmeniz, şelaleleri görmeniz ve trekking yapmanız da mümkün.

 5. 5 Abant Gölü


  Bolu’da bulunan ve güzelliği ile tüm dünyanın gözdesi haline gelmiş Abant Gölü, Abant Dağları üzerinde olmasıyla birlikte tam 1350 metrelik rakıma sahiptir. Özellikle de yazın kavurucu sıcaklarına denk gelen Kurban Bayramı dönemlerinde yüksek rakımlı Abant Gölü Tabiat parkına giderek hem serin bir hava hem de muhteşem bir tatil deneyimlemiş olacaksınız. 


 6. 6 Avşa Adası


  Marmara Denizi üzerinde yer alan bu ada, sahip olduğu muhteşem kumsalları ile tam bir aile bölgesi niteliğinde. Kurban Bayramı tatilinizde ailenizi de yanınıza alarak güzel bir Avşa Adası tatili yapabilirsiniz. Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir