Kova Burcu Özellikleri Nelerdir? (21 Ocak – 18 Şubat)

Zodyak burç kuşağının en aykırı, en asi burcu olan Kova burcunun özellikleri nelerdir? Kova kadını ve erkeği nelerden hoşlanır?


Kova burcu, hem Satürn hem de Uranüs tarafından yönetilen hava grubunun sabit burcudur. Bir yerdeki enerjiyi toplayarak yönlendirmeyi yani enerjiyi taşımayı simgeler. Kova burcu, tek tek bireylerin değişimleri ile değil kolektifin değişimi ile ilgilenir. Kova burcunun en sık dile getirdiği cümle “Ben biliyorum/bilirim.” cümlesidir. Motivasyonunun kaynağı orijinallik ve bilgi açlığıdır.

Kova burcunun kimlik bilgileri nelerdir?

 • Element: Hava
 • Nitelik: Sabit
 • Yönetici gezegeni: Satürn ve Uranüs
 • Cinsiyeti: Eril
 • Karşıt burcu: Aslan
 • Arketipi: Bilge abdal, dahi
 • Gölgesi: Deli, yalnız
 • Rengi: Elektrik mavisi, koyu yeşil
 • Anahtar sözcükleri: Bireysellik, özgürlük, devrim, lojistik, taşıma, taşınma, orijinallik, marjinallik, asi ruh, teknoloji, kolektif, isyan çıkarma, aykırı olmak, uyanış, ani kararlar, değişimler.
 • Olumlu yönleri: Kova burcu, zodyak burç kuşağının en hümanist burcudur. Olayları çok iyi değerlendirir. Objektif ve çok yönlü bir bakış açısı vardır. Düşüncelidir. Kova burçları grup çalışmalarında grubu verimli hale getiren, uyumlu kişilerdir. Bilimle ilgilenmeyi, icat yapmayı severler.
 • Olumsuz yönleri: Ani tepkiler verir. Bir Kova burcunun ne yapacağını kestirmeniz neredeyse imkansızdır. Problemleri abartılı hale getirmeye eğilimlidirler. Gereğinden fazla dik kafalı ve ukaladırlar. Konsantrasyon problemi yaşarlar. Kova burçları genelde nezaketten yoksundurlar.

Kova burcu kadının ve erkeğinin özellikleri nelerdir?

Kova burcu kadını ilişkileri genelde problemlidir. Ufak konuları bile abartarak büyütebilir. Özgürlüğüne düşkündür. Toplum standartlarının dışında bir zekası ve bakış açısı vardır. Geniş bir arkadaş çevresi ve sosyal ağı vardır.

Kova burcu kadını hayatına karışılmasına tahammül edemez. Bir Kova kadınını anlamak gerçek bir sabır işidir. Sıra dışı insanları sever. Kova burcu kadını zekadan hoşlanır fakat kendisine ayak uydurmak bir hayli zordur.

Kova burcu erkeği evcimen olmaktan ziyade dışarıda bir hayat sürdürmeyi tercih eder. Tıpkı Kova burcu kadını gibi vizyoner bakış açılarıyla toplumu etkilemeyi başarır. Bireyselliğine düşkündür. 

Kova burcu erkeği sıra dışı olan her şeyden kolayca etkilenir. Sürekli bir arayış içindedir. İcat ve buluşlara karşı ilgisi vardır. Partnerinin gizemli olması ona çözülmeyi bekleyen bir bulmaca gibi gelir. İlişkilerinde anlayış bekler.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir