Kış Tatili İçin Gidilebilecek Yerler!

Ülkemizde kış tatili için gidilebilecek oldukça güzel konumlar bulunuyor. Bu yazıyı bu konumlardan birkaçını size tanıtmak için hazırladık!


Ülkemiz her mevsim ayrı güzellikleri ile bilinir. Doğası ve kültür güzellikleri ile tüm dünyadan oldukça fazla kişinin görmek için geldiği turistik yerleri olan ülkemizde, özellikle kış aylarında bambaşka bir güzelliğe bürünen yerler bulunur. Bu güzel yerleri bir bir gezerek hayatınıza vereceğiniz kısa molalar ile daha zinde ve huzurlu bir kişiliğe sahip olabilirsiniz. 

Yaz tatillerinin tadı başkadır. Deniz, kum ve güneş muhteşem üçlüsü ile keyifli günler geçirdikten sonra gelen soğuklar havalar keyfinizi kaçırmasın. Kış aylarında da keyif alarak gezilecek ve görülecek pek çok yer var. Kış tatili için gidilebilecek yerler hakkında detaylı bilgi sahibi olarak bu yerlerin atmosferiyle bambaşka dünyalara yelken açabilirsiniz.

 1. 1 Yalova termal oteller ile kış tatili!


  Yalova merkezi bir konumda olması nedeniyle Ankara, Bursa ve İstanbul’daki kişilerin tercih edebileceği yakınlıktadır. Burada bulunan termal su tesisleri, özellikle kaplıca tedavisi için gerekli değerleri sağlaması yönüyle oldukça fazla tercih edilen merkezler arasında yer alır. Kış aylarında gidilecek yerler arasına ekleyeceğiniz bir Yalova termal tatili ağrılarınızdan kurtulmanızda ve zinde bir yaşama adım atmanızda önemli bir aktivite olacaktır. Pek çok otelin farklı konseptlerde sunmuş olduğu tatil paketlerini değerlendirip gönlünüzce bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

 2. 2 Ağva otelleri sizi bekliyor!


  Muhteşem bir nehir manzarası eşliğinde yapacağınız  kahvaltı ile sadece karnınız değil ruhunuz da tıka basa doyacak. Ağva otel ve konaklama konsepti olanakları oldukça geniş olan turistik yerler arasında bulunuyor. Bütçenize göre konaklama yapma şansınız, geniş yelpazedeki seçeneklerin olması nedeniyle artacaktır. Farklı seçenekleri değerlendirerek gönlünüzce yapacağınız kış seyahati için şimdiden valiz hazırlamaya başlayabilirsiniz.

 3. 3 Maşukiye ve eşsiz ormanlar!


  Mükemmel konumu ile Sapanca ve Maşukiye’ye çok yakın bir konumda olan Kartepe doğa yürüyüşleri için sunmuş olduğu eşsiz güzellikteki ormanlar ile ünlüdür. Maşukiye’de yapacağınız enfes bir kahvaltı sonrası tüm stresinizi, bu eşsiz güzelliklerle sahip ormanlarda atmanız için Kartepe sizleri bekliyor. Kışın gidilecek yerler arasındaki listenizde olması gereken Maşukiye ve Kartepe huzurlu bir tatil için mükemmel bir seçim olacaktır.

 4. 4 Sapanca'da huzurlu bir tatil!


  Büyükşehirlerin gürültüsünden ve iş yoğunluğundan yorulmuş bedenlerin ve ruhların iyileşme yeri olarak seçilebilecek tercihlerden biri olan Sapanca, mükemmel manzaralara ev sahipliği yapan otelleri ile kış aylarında tercih edilecek yerler arasında en üst sıralarda yer alır. Tertemiz havası ile vücudunuzun yenilenmesini sağlayacak olan Sapanca kar yağışı ile eşsiz manzaralara sahne olmaktadır.

 5. 5 Afyonkarahisar kaplıcaları!


  Özellikle kaplıca suyu ile ön plana çıkan bu güzel ilimiz kış tatili için en iyi fikirler arasında yer alır. Şehrin sahip olduğu kaliteli oteller ile ruhunuzu dinlendirirken, kaliteli kaplıca suyuyla da vücudunuzu dinlendirebilirsiniz. Kış mevsiminde gidilecek yerler arasında mutlaka değerlendirilmesi gereken bu merkez, her yıl oldukça fazla turisti kendine çekiyor.

 6. 6 Uludağ'da harika bir kayak keyfi!


  Kış tatilinin vazgeçilmezleri arasında zirvede bulunan Uludağ, kayakseverler için bir alternatif değildir. Buranın müdavimleri, her kış olduğu gibi bu kış da Uludağ'da olacaktır. Onlara katılmaya ve gönlünüzce eğlenmeye hazırsanız, kayak takımlarınızı alarak yola çıkabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.