Kalp Çakrası Nedir? Kalp Çakrası Dengelenmesi Nasıl Sağlanır?

Dördüncü çakramız olan kalp çakrası nedir, neyi temsil eder? Kalp çakrası tıkalı olunca ne olur? Kalp çakrası nasıl şifalandırılır?


Enerji merkezleri olan çakraları detaylı incelemeye devam ediyoruz. Çakralarımızı anlayarak hayatımızda hangi konularda blokajlar yarattığımızı bulabilir, çekim yasasını neden çalıştıramadığımızı anlayabiliriz. Böylece çakra şifalandırma yöntemleri ile beden, ruh ve zihin bütünlüğü ile huzurlu ve sağlıklı bir hayat yaşayabiliriz. Omurga boyunca sıralanmış ana çakralardan dördüncüsü kalp çakrasıdır. Kalp çakrası nedir? Kalp çakrası tıkalı olursa ne olur? Kalp çakrasını nasıl şifalandırabilirim? Gibi birçok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Kalp çakrası, göğsün ortasında kalbin yakınlarında yer alır. Kalp çakrasının bir diğer adı, “kırılmamış” anlamına gelen “Anahata”dır. Kalp çakrasının rengi yeşildir. Elementi ise havadır. 10-12 yapraklı lotus çiçeği ile sembolize edilir. Kalp çakrası dokunma duyusu ve timüs bezleri ile ilgilidir.

Kalp çakrasının diğer çakralar gibi notası vardır. Kalp çakrasının notası “Fa” ve mantrası ise “Yam”dır. Kalp çakrası; altta bulunan fiziksel dünya ile bağlantılı üç çakra ve manevi yaşamı sembolize eden üstteki üç diğer çara arasındaki köprüyü oluşturan orta çakradır. Bu sebeple bu çakranın açık ve dengeli olması kişinin maddi ve manevi yaşamında dengeli olması demektir.

Kalp çakrasının dengeli olması neden önemlidir?

Kalp çakrası sevgiyi alma ve verme açısından dengeyi sağlar. Bu çakranın kapalı veya dengesiz olması demek kendimizi sevilmeye değer hissetmediğimiz, dünyadan soyutlandığımız, sevgiyi almakta ve vermekte zorluk çektiğimiz anlamına gelir. Kalp çakrası; affetmek, bağlılık, sevmek, sevilmek, şefkat güven, nefret, hasetlik gibi konuları ele alır.

Kalp çakrası; kalp, dolaşım sistemi, eller, deri, göğüsler, akciğerler ile ilgilidir. Kendini kısıtlamak, duyguları ifade edememek gibi konular, kalp çakrası çalışmadığında gündeme gelebilir. Sevdiğimiz insanlarla kurduğumuz eterik bağlar da bu çakra ile ilgilidir. Kalp gözünün açık olması deyişinin çıkış noktası da kalp çakrasının açık olmasıdır. Çünkü kalp çakrası açık olan biri karşısındakinin hislerini çok net görür.

Kalp çakrasını nasıl şifalandırabiliriz?

  • Eterik bağ kesme meditasyonları yapabilirsiniz.
  • Kalp çakrasının rengi olan yeşil ve pembe renklerini üzerinizde taşıyabilirsiniz.
  • Kalp çakrasına iyi gelen doğal taşları kullanabilirsiniz. (Pembe kuvars, zümrüt, yeşim, yeşil aventurin)
  • Kalp çakrası ile ilgili yoga duruşları ve mantra tekrarları yapabilirsiniz.
  • Hayvanlarla ve çocuklarla ilgilenin.
  • Sevdiklerinize sarılın.
  • Kalp çakrası olumlamalarını tekrar edin! “Kendimi koşulsuz sevgiye açıyor ve affediyorum. Sevgiye açığım, kendimi ve başkalarını affediyorum. Sevgimi özgürce sunarım ve sevgiyi başkalarından özgürce kabul ederim.”

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir