Kaban ve Ceket Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kışlık giyimin vazgeçilmezleri olan ceketleri ve kabanları nasıl seçiyorsunuz? Bu yazımızda sizler için püf noktaları inceledik!


Havaların soğuması ile ceket ve kaban kullanımları oldukça fazla artış göstermektedir. Kış modasının en belirgin ürünleri arasında yer alan bu iki ürün, sizleri soğuktan korurken aynı zamanda şık bir görünüme sahip olmanızı da sağlayabilir. Vücut tipine göre ceket ve kaban önerileri alarak sahip olmayı düşündüğünüz ürünün sizin için uygun olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. 

Kışlık kaban ve ceket alırken sizlere rehber olacak püf noktalarını, detaylı bir biçimde öğrenerek en doğru seçimleri kolayca yapabilirsiniz. Özellikle zor beğenen kadınlar için kıyafet seçimi oldukça güç durumların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Kışın gelmesi ile kalın kıyafetlerin dolaplarda yer alması kaçınılmaz bir durum olarak ortaya çıkmaktadır. Hem sıcak tutsun hem de iyi ısıtsın derken seçim yapmak gittikçe zorlaşabiliyor. Vücut tipine göre ceket ve kaban önerileri alarak bu sıkıcı işleri şık tarzlara çevirebilirsiniz.

İşe vücut tipinizi tanıyarak başlayabilirsiniz. Vücut tipine göre ceket ve kaban önerileri için, vücudunuzda nereleri saklamak istiyorsunuz ve nerelerin ön plana çıkması sizi mutlu ediyor sorularını cevaplamalısınız. Bu farkındalığı sağladığınız anda kendinize yakışacak en iyi ceketleri ve kabanları kolaylıkla bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. 

Vücut tiplerini yakından inceleyelim!

Kum saati vücut tipi için alışveriş önerilerine göz atarsak; omuz ve basen genişliğinin aynı olduğu ve belin ince olduğu bir vücut tipi olarak karşımıza çıkmakta olan bu vücut tipi aslında ideal vücut tipi olarak da belirtilebilir. Bu vücut tipine sahip kişiler vücudu saran, kruvaze ve belden kemeri olan ürünleri tercih edebilirler. 

Armut vücut tipine sahip kişiler için vücut tipine göre ceket ve kaban önerileri arasında bulunan bir detay olarak basen ve kalçanın bu vücut tipinde geniş olduğu ve bu iki bölgeyi göz önünde tutmayacak ürünler tercih edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Omuzları vatkalar ile desteklenmiş modeller, vücudun uyum içerisinde görünmesine yardımcı olacaktır. Kısa ceketler ve kısa kabanlar bu vücut tipine sahip kişilerin uzak durması gereken modeller arasında yer almaktadır. 

Türkiye armut vücut tipine sahip kişilerin oldukça yoğun olarak görüldüğü bir ülke olarak bilinmektedir. Bu vücut tipini ikinci olarak izleyen ise elma vücut tipi gelmektedir. Vücut tipine göre ceket ve kaban önerileri arasında, elma vücut tipine sahip kişilerin uyması gerekenleri sıralayacak olursak; öncelikle bu vücut tipine sahip kişilerin ne çok dar ne de çok bol kıyafetler tercih etmeleri gerekmektedir. Bunun yerine vücuda yapışmayan dökümlü kumaşlar tercih edilmelidir. 

Dikdörtgen vücut tipi omuzlar ve basenin aynı ölçülerde olduğu vücut türü olarak bilinir. Bu yüzden düz görünümlü bir vücuda sahiptirler diyebiliriz. Bu kişiler şık görünmek için detayları olan ürünleri seçmelidirler. Basit modellerden biraz uzak durmaları gerekmektedir. 

Ters üçgen vücut şekline sahip kişiler için verilebilecek vücut tipine göre ceket ve kaban önerileri arasında bulunan üst bölgenin dikkat çekmemesini sağlayacak modeller tercih edilmelidir. Omuz detaylı, işlemeli ve üst tarafından fırfır detaylı ürünlerden uzak durulmalıdır. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.