iOS 15, iPhone Yeni Safari Güncellemeleri Nelerdir?

Teknoloji devi Apple; iOS 15 çıkış tarihi duyurusunu yapmıştı. Şimdi de iOS 15 iPhone yeni Safari güncellemeleri nelerdir merak ediliyor.


Apple şirketi tarafından geliştirilen yazılım iOS sürekli kendisini yeniliyor. Apple markalı teknolojik cihaz kullananlar ve diğer teknoloji meraklıları yeni güncellemelerle gelen özellikleri merak ediyor. Sektöre çok hızlı şekilde giriş yapan iOS yeni güncellemesi artık herkesin dilinde dolanıyor. iOS 15 iPhone yeni Safari güncellemeleri nelerdir sorusuna bu yazıda yanıt vereceğiz. Yazımızda sizlere gelen özelliklerin yanı sıra bu özelliklerin hangi kolaylıkları ve imkanları sunduğunu da anlatacağız.

iOS 15'in yenilikleri.

iOS 15’in ne zaman çıkacağı sorusu uzun zamandır merak konusuydu. Şirketin yaptığı resmi açıklamaların ardından yeni güncelleme piyasaya sürüldü. 20 Eylül 2021 tarihinde çıkan 15. sürüm pek çok özelliği beraberinde getirdi. İşte size bu yeniliklerden bahsedeceğiz. Böylece iOS 15 güncellemeleri nelerdir sorusuna da yanıt vermiş olacağız.

İşte özellikler!

  • İOS SharePlay Özelliği ile Uzaktakiler Artık Çok Yakın

Yeni güncellemeyle birlikte FaceTime özelliğine yeni bir avantaj geldi. Apple şirketinin SharePlay adını verdiği bu özellik oldukça dikkat çekici. Artık uzaktaki akrabalarınızla ya da arkadaşlarınızla aynı anda dizi – film seyredebileceksiniz.

  • İOS Sizinle Paylaşılanlar Özelliği Zamandan Tasarruf Ettiriyor

iPhone son güncelleme ile birlikte yeni bir özelliğe kavuştu. “Sizinle Paylaşılanlar” özelliğiyle mesajlardaki link – medya içeriklerini tek çatı altında görüp geri dönüş yapabiliyorsunuz.

  • Dikkat Yeteneğini Güçlendiren İOS Özelliği

Yeni güncelleme kullanıcıların dikkatini tek bir noktaya odaklamasını sağlayan bir araç seti geliştirdi. Böylece şirket, iPhone güncelleme yapmıyor veya iyi olmuyor diyen kişilere özel özellik eklemiş oldu.

  • İOS Akıllı Bildirim Özeti

İOS 15 güncellemesi akıllı bildirim özeti sayesinde sizin bir bildirim koleksiyonu oluşturmanıza imkan sağlıyor. Böylece telefonunuza gelen bildirimler koleksiyondaki seçeneklerle eşleştiğinde en başa geliyor.

  • İOS Güncellemesi ile Gelen Harita Özelliği

Yeni gelen Apple güncellemesi sayesinde bir yerden farklı bir yere giderken bambaşka deneyimler yaşayabiliyorsunuz. Ayrıca sizler için oluşturulan bir sanal cüzdan uygulaması ile özelinizi tek bir noktada birleştirebiliyorsunuz.

  • iOS 15 Yeni Fotoğraf Özellikleri

İOS 15 iPhone güncellemeleri nelerdir sorusuna verebileceğimiz en kapsamlı yanıt; fotoğraflar bölümü içindir. Çünkü yeni güncelleme sayesinde; fotoğraflarınızı tek bakışta görebiliyorsunuz. Bir fotoğrafı metin yazarak bulabiliyorsunuz. Hatta fotoğraflarınızı şarkı eklemesi yaparak size özel hale getirebiliyorsunuz.

  • İOS 15 Safari Güncellemesi Sağlık ve Güvenliği Hat Safhada Tutuyor

İOS 15, yenilikler dahilinde kullanıcılarının sağlığını daha fazla takip ediyor. Kullanıcıların sağlıklarında meydana gelen olumlu ya da olumsuz değişimlerde bildirim gidiyor. Ayrıca İOS 15 güvenliği de önemsiyor. Dahası iCloud+ abonelik imkanı da eklendi.

İOS 15 güncellemesini hangi telefonlar destekleyecek?

Apple tarafından geliştirilen İOS 15 Safari güncellemesi son çıkan modellerde desteklenecek. iPhone 13 ve iPhone 12 ailesinin tamamına gelecek. iPhone 11 ailesinde Pro ve Pro Max ile 11’e güncelleme gelecek. iPhone 6S, 7 ve 8’in haricinde bu modellerdeki Plus’lar için de güncelleme eklendi. iPod Touch 7. nesil İOS 15 Safari güncellemesi alan aile üyeleri arasında yerini koruyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir