İnternet Kaçıncı Faturada Kesilir?

Artık her evin olmazsa olmazlarından internet ile ilgili en çok merak edilenlerin başında işte o soru geliyor: İnternet kaçıncı faturada kesilir?


İnternet teknolojisinin gelişmesiyle beraber günümüzde hizmet veren 10’dan fazla internet şirketi bulunmaktadır. Bu şirketlerden almış olduğunuz internet hizmetlerinin hızlarının değişkenlik gösterdiği gibi fatura kesimlerinde de farklılıklar bulunmaktadır.

Türk Telekom'un internet hizmeti kaçıncı faturada kesilir?

Türk Telekom, kullanıcılarına internet hizmetini uygun fiyatlarla sağlayan firmaların başında gelmektedir. Ancak Türk Telekom, taahhüt yaparak müşterilerini en az 2 sene boyunca kendilerine bağlıyor. Yapacağınız ödemelerin 3 ay aksaması durumunda faturanızın kesilme durumu bulunmaktadır. 3 ay boyunca fatura ödemediğiniz takdirde 4. ay sonunda fatura kesim tarihiniz geldiğinde internetiniz kesilir.

Vodafone'un internet hizmeti kaçıncı faturada kesilir?

Ülkemizin önemli internet sağlayıcı firmalarından olan Vodafone'da da durum farklı değil. Vodafone, 3 aylık ödenmeyen faturalardan sonra 4. ayın fatura kesim tarihinin ilk gününde otomatik olarak kullanıcıların internet erişimini engellemektedir. Ödeme konusunda sıkıntı çeken müşterilerin kendilerine uygun paket içerikleri hakkında internette araştırma yapmaları yararına olur. İşlemlerine bu şekilde devam etmeleri fatura ödeme konusunda rahat etmelerini sağlayacaktır.

Turkcell'in internet hizmeti kaçıncı faturada kesilir?

Turkcell'de ise durumlar çok daha farklı. Diğer internet şirketlerinin aksine Turkcell, 2 fatura ödenmemesi durumunda müşterilerinin internet hizmetlerinde kısıtlamaya gidiyor. Bunun ardından 3. faturanın da ödenmemesi durumunda internet hizmetinin sonlandırılmasını sağlıyor. Bu yüzden Turkcell kullanıcılarının internet faturalarını ödeme konusunda en fazla 3 ayları bulunmaktadır. 3. ay sonunda fatura kesim tarihinden itibaren ödenmeyen faturalar için internet kısıtlaması ve internet kesilmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir