İnsanlar Hakkında Bilmediğiniz En İlginç 10 Bilgi!

İnsanlar hakkında bilmediğiniz en ilginç 10 bilgi ile duyduğunuzda çevrenize bakış açınız değişebilir. İşte detaylar!


İnsanlar hakkında genelleme yapmak bir hayli zor olsa da bazı davranış kalıpları kadınlar ve erkekler, öğrenciler ve öğretmenler, gençler ve yaşlılar gibi gruplar arasında her zaman kendini tekrar etmektedir. İnsanlar hakkında bilmediğiniz en ilginç 10 bilgi ile çevrenizde olan bitenlere çok başka bakış açıları kazanabilirsiniz.

 1. 1 Ses tonunuz insanlar üzerinde etki bırakır!


  Kadınlar tok ve boğuk ses tonuna sahip erkekleri daha özgüvenli ve çekici bulurlar. Tok bir sesiniz ve onunla uyumlu bakışlarınız varsa kadınları kendinize hayran bırakmak için bu özelliklerinizi kullanabilirsiniz.

 2. 2 Kendi derdine çözüm bulamayan insanlar!


  Çevrelerinde ilişki uzmanı olarak bilinen ve tavsiyeleri hayat kurtaran insanlar her zaman problemleri ile baş etme konusunda zor zamanlar geçirirler. Ne diyebiliriz ki: Hayat kazandıklarınızdan çok kaybettikleriniz ile öğretir.

 3. 3 İletişim şeklinize hiç dikkat ettiniz mi?


  İnsanların sahip oldukları iletişim şekli duygularını yönlendirebilecek etkiye sahiptir. Günlük ruh halinizi duygularınızın oluşturduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İnsanlar ile iletişim kurma şekliniz günlük ruh halinizi çok daha fazla etkilemektedir.

 4. 4 İşte size karakter analizi için bir ipucu!


  Karşınızdakinin karakter özelliklerini anlamak istiyorsanız onu kendini güçlü hissettiği bir yere götürün. Bu bir restoran olabilir. Karşınızdakinin kendini başkalarından üstün gördüğü anlardaki tavırları karakteri hakkında çok şey söyler.

 5. 5 Empati yeteneği olan insanlar hislerini daha yoğun yaşar!


  Empati yeteneği yüksek olan insanların yaşananlar karşısında hissettiği suçluluk hissi diğer insanlara oranla çok daha yüksektir. İnsanları yargılamadan önce iki kez düşünmeli ve kendi içlerinde neler yaşadıklarını anlamaya çalışmalıyız.

 6. 6 Acı eşiği farkı!


  Kadınların acıya dayanma eşikleri erkeklerden çok daha yüksektir. Üstelik bilimsel olarak kadınlarda erkeklerden daha fazla ağrı algılayan reseptör olmasına rağmen. Ne diyebiliriz ki hayatın sillesini sadece erkekler yemiyor.

 7. 7 Frekansların insanlar üzerindeki etkileri!


  Frekans oranı yüksek olan müzikleri dinlemek insanlar üzerinde sakinleştirici etki yapmaktadır. Çok sinirli ve hareketli biriyseniz yüksek frekanslı müzikleri denemenizde fayda var. Yüksek frekanslı müziklerin hayvanlar üzerinde yapılan deneylerle de sakinleştirici etkisi olduğu ortaya koyulmuştur. Frekansın yüksek olması ile beyin hareketlerinin yavaşlamasına sebep olması da bilimsel bir tez konusudur.

 8. 8 Korku ile mutluluk hormonu birbirine benziyor.


  Mutlu olmak istiyor ancak bir yol bulamıyorsanız sizi korkutan şeylerle ilgilenmeye başlayın. Korku hormonu ile mutluluk hormonu birbirine yakın hormonlardır. Korku filmlerinin oldukça büyük bir izleyici kitlesi olması adrenalin hormonu salgılamanıza sebep olmasıdır.

 9. 9 Uyku sorununa iyi gelen bir yöntem!


  Gece uyumakta güçlük çekiyorsanız bu sorundan kurtulmanın başarılı bir yolunu sizinle paylaşalım. Uyku sorunları için düşüncelerinizi kağıda aktarmak beyninizin rahatlamasını sağlayacaktır. Sürekli düşünürken sabah olduğunu görmekten bıktıysanız beyninizi rahatlatmak için harekete geçin.

 10. 10 Zeki insanlar arkadaş edinme konusunda daha başarısızdır.


  Zeki insanlar arkadaş edinme konusunda daha başarısızdır. Yapılan araştırmalara göre dünya genelinde zeki insanların daha seçici ve arkadaş edinmekte güçsüz olduğunu ortaya koymaktadır. Arkadaş edinmekte güçlük çekmelerinin başka bir nedeni de sosyalleşme güçlüğüdür.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.