Hayvanlar Üzerinde Deney Yapan Markaları Nasıl Anlarız?

Cruelty-free nedir? Hayvan deneylerine hassasiyet gösteren markalar hangileridir? Hangi logolar ürünün cruelty-free olduğunu gösterir?


Hayvanlar, denek olarak sadece kozmetik ve tekstil firmalarında kullanılmıyor. Adli tıp araştırmaları ve askeri araştırmalar gibi farklı alanlarda da kullanılıyor. Fakat bazılarını önlemek yine de bizim elimizde! Satın aldığımız kıyafetlere, makyaj malzemelerine, bakım ürünlerine dikkat ederek hayvanların bu zulmü görmesini engelleyebiliriz. Deney yapan markalardan alacağınız herhangi bir üründen bile vazgeçmeniz emin olun uzun vadede birçok hayvanın hayatını kurtaracaktır.

Peki deney yapmayan markalar hangileri?

Bunu kontrol etmenizin basit bir yolu var. Ürünlerin açıklama kısmında, yukarıda görülen sembollerden birini görüyorsanız bu Cruelty-free anlamına gelmektedir. Cruetly-free, ürünün hayvanlar üzerinde denenmediği anlamına gelir.

Fakat sembollerin çeşitliliği sebebiyle anlamakta güçlük çektiğimiz oluyor. Hem de deney yapmasa bile ürünlerinde bu sembolü göremediğimiz markaların bulunması sebebiyle bu ayrımı yapamıyoruz. Bu karmaşıklığı bizim için kolaylaştıran birkaç uygulamayı yukarıda örnek olarak gösterdik. Bu uygulamalarda ürünün barkodunu okutarak Cruelty-free olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir