Hayatınızı Kolaylaştırmak İçin Kolayca Uygulayabileceğiniz 7 Psikolojik Taktik!

Hayat akışınızda size kolaylıklar sağlayacak bazı psikolojik taktikler olduğunu biliyor muydunuz. İşte o psikolojik taktiklerden bazıları!


Hayat akışınızda size kolaylıklar sağlayacak bazı psikolojik taktikler olduğunu biliyor muydunuz. İşte o psikolojik taktiklerden bazıları!

 1. 1 Göz teması!


  İnsanlarla ilk tanıştığınız zamanlarda onların göz renklerine dikkatlice bakıp hangi renk olduğunu bulmaya çalışın. Onlara güler yüzle birkaç saniye boyunca bakıyor olmanızdan kaynaklanacaktır ki insanlar bu durumu gerçekten de çok severler. Bu sayede içlerinde size karşı bir sıcak kanlılık oluşacaktır.

 2. 2 Beden dili!


  İnsanlarla konuşurken onların ayak pozisyonlarına dikkatlice bakmalısınız. Eğer birisi size bir şeyler anlatırken veya da dinlerken, ayak yönünü size doğru çevirmişse, bu durum ilgisinin sizde olduğunu gösterir. Eğer o kişi sadece vücut olarak size dönmüş ve ayakları başka yere bakıyorsa, bu ilgisinin sizde olmadığı ve konuşmanın hemen bitmesini istediği anlamına gelir.

 3. 3 Artan istekler!


  İnsanlara bir görev vermek istediğinizde, ilk önce asıl görevi vermek yerine daha basit bir görevi tercih edebilirsiniz. O basit görevi kolayca gerçekleştirecek olan kişi, vereceğiniz asıl görevi ise daha büyük bir hassasiyetle yapacaktır.

 4. 4 Azalan istekler!


  Veya da bir önceki maddeye ithafen, karşınızdaki kişiden yapılması biraz daha zor olan bir görev ricasında bulunabilirsiniz. O kişi size ilk başta hayır derse eğer, bir süre sonra psikolojik olarak kendisini kötü hissedecek ve bir sonraki ricanızı mutlaka yerine getirmek isteyecektir. Ondan sonra da asıl yaptırmak istediğinizi dile getirebilirsiniz.

 5. 5 Sessizlik!


  Eğer bir kişiye soru sorduğunuzda o kişi size yarım yamalak cevap verdiyse sessizliğinizi koruyup o kişiye bakmaya devam edin. Kısa süre sonra sizi tekrardan fark edip sorunuza net bir şekilde cevap verecektir.

 6. 6 Sakız çiğneyin!


  Gergin olduğunuz durumlarda sakız çiğneyebilirsiniz. Bu durumda beyniniz “yemek yiyor” modunda olacağı için “Eğer tehlikede olsaydım yemek yiyemezdim” düşüncesine kapılacak ve gerginlik durumunuz azalacaktır.

 7. 7 Soru sorarak öğrenin!


  Yeni bir öğreti veya alışkanlık edinme durumunda olduğunuzda bunları daha iyi kavramak için aynı zamanda bir arkadaşınızın öğrenmesini de sağlayabilirsiniz. Arkadaşınız o esnada size sorular sorsun, sizi test etsin. Eğer ki soruların cevabını biliyorsanız artık o şeyi öğrenmişsiniz, bilmiyorsanız da kendinizi biraz daha geliştirmelisiniz demektir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
2
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir