Hava Elementi Eksikliğini Nasıl Dengeleyebilirsiniz?

Hava elementi eksikliğinde veya fazlalığında ne olur? Hava elementi eksikliğini nasıl dengeleyebiliriz, neler yapabiliriz?


Doğum haritamızda bulunan her burcun, her elementin, her gezegenin karakterimiz ve hayatımız üzerindeki etkilerini biliyoruz. Bazı basit ve pratik hesaplamalar ile doğum haritamızı önümüze alarak hangi elementimizin eksik hangisinin fazla olduğunu kendimiz öğrenebiliriz. Bunu öğrendikten sonra da o elementler üzerine çalışarak daha kaliteli bir yaşam sürebiliriz. Elementler ve element eksiklikleri serimizin üçüncü elementi olan hava elementi eksikliğinde veya fazlalığında ne olur? Hava elementi eksikliğini nasıl dengeleyebiliriz, neler yapabiliriz? Soruların yanıtını bu içerikte cevaplayacağız!

Hava elementine ait olan burçlar İkizler, Terazi ve Kova burçlarıdır. Hava elementine ve burçlarının özelliklerine daha önce detaylıca değinmiştik. Hatırlatma niyetine kısaca hava elementi; iletişim ve zihinsel süreçler ile ilgilidir diyebiliriz. Toprak elementinin zıttı olarak daha çok soyuttur. Araştırma ve merak ile ilgilidir.

Hava elementinin fazlalığında ne olur?

Hava elementi eksikliğine geçmeden önce bu elementin fazlalığında ne olur onlara bakalım. Zihinsel süreçlerde karmaşa, gerçekleşmesi oldukça zor olan ütopik hayaller ve düşünceler bu element fazlalığının sonucudur. Sürekli değişen fikirler, başı ve sonu olmayan ilişkiler ve daha birçok şey hava elementinin fazlalığından kaynaklıdır.

Toprağın zıttı olarak sürekli sağlam ve altı dolu olmayan fikirler üretip harekete geçirmemek, özgürlüğe düşkünlüğü abartarak fazla havai olmak da bu elementin fazlalığının sonuçları arasındadır. Duyguları bastırarak sadece zihin odaklı olma da hava elementi fazlalığı olan kişilerde görülür.

Hava elementinin eksikliğinde ne olur?

Hava elementi eksikliğinde kişi kendini ifade etmekte, akıcı bir şekilde konuşmakta zorlanır. Yaratıcılığını geliştiremez ve yeni fikirler üretemez bu da sürekli kendini sıkışmış hissetmesine sebep olur. Zihinsel süreçlerinde aksamalar, doğru düşünme yetisinin kaybolması da hava elementinin eksikliğinde görülür.

Hava elementinin eksik olmasının diğer sonuçlarına bakacak olursak; istediği eğitimi alamam, merak duygusunu yitirme, iletişimde zorluklar yaşama ve yeterince objektif olamama diyebiliriz. Son olarak da hava elementi eksik kişilerde analiz etmede güçlükler yaşanabilir. 

Hava elementinin dengelenmesi için neler yapılmalıdır?

Hava elementi eksikliğini dengelemek açık havada bol bol yürüyüş yapılmalıdır. Ayrıca hava elementi dengeleme yogaları da bu iş için oldukça idealdir. Doğru nefes egzersizleri ile hava elementinizi dengeleyebilirsiniz. Nefesli müzik aletleri çalmak, araştırma yapmak, eğitimler almak hava elementi eksikliğini giderecektir.

Mavi, beyaz, turkuaz, turuncu, parlak sarı renklerini kullanmak da iyi gelecektir. Bu renklerdeki doğal taşlardan da faydalanabilirsiniz. Ek olarak hafif sıcak yiyecekler tüketmek, insanlarla iletişimde olmak da bu element eksikliğine iyi gelecektir. Özellikle hava elementine sahip kişilerle iletişimde olmak faydalıdır.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.