Hangi Bitki Neye İyi Gelir?

Hangi bitki neye iyi gelir? Bitkilerin faydaları nelerdir? Daha fazlası için içeriği okumaya devam edin!


Gerek ruhsal ve gerek fiziksel açıdan birçok sorunla karşılaşabiliriz. Ve hastalık olarak tanımlanan bu sorunların çözümü de çoğu zaman tedavi olma yolundan geçer. Ve bu tedavilerde önemli bir rol oynayan bitkiler, bizleri sağlığımıza kavuşturma konusunda gerçekten de çok faydalıdır. Peki, hangi bitki neye iyi gelir?

 1. 1 Kuşburnu


  A, C ve E vitaminleri bakımından oldukça zengin olan kuşburnu bitkisi, içeriğinde bulunan antosiyanin ve polifenoller sayesinde osteoartrit hastalığı iltihapları ve eklem ağrılarına karşı da oldukça iyi gelmekte. Ve önemli bir bilgidir ki; antioksidan oranının daha yüksek olması sebebiyle kuşburnunda bulunan C vitamini değerinin portakal ve limondan daha fazla olduğu düşünülmekte. 


 2. 2 Hayıt Bitkisi


  İlaç sektöründe en çok kullanılan bitkilerden biri olan hayıt bitkisi; PMS, menopoz semptomları ve kısırlık sorunlarına karşı oldukça etkilidir. Sindirimi hızlandırması ile yediğimiz besinleri daha kolay hazmetmemizi sağlar ve ayrıca ülser hastalıklarında oluşan yaraların da onarılmasını hızlandırır. Popüler tıbbın en gözde bitkilerinden biri olan Hayıt Bitkisi, menstrüasyonu uyaran, anne sütünün miktarını artıran, gaz giderici özelliği olan, yaraları kısa sürede iyileştiren, enfeksiyon ve iltihaplara da oldukça iyi gelen çok faydalı bir bitkidir.

 3. 3 Yeşil Çay


  İçindeki biyoaktif bileşenlerden olan polifenoller açısından diğer çaylara göre çok daha zengin olan yeşil çay, inflamosyonu azaltarak bizleri önemli hastalıklara karşı korur. Ve yeşil çayda bulunan kateşinler, kanser hastalıklarının meydana gelme riskini de azaltmaktadır. Sinir hücrelerinin her seferinde tekrardan düzenlenmesini sağlayan yeşil çay bitkisi, kişide stresin azalmasına da katkı sağlar.

 4. 4 Sarı Kantaron


  Bu bitkide bulunan antioksidan özelliği, iltihaplanmayı önemli ölçüde azaltır. Ve içeriğinde, enfeksiyon hastalıkları ile savaşan, onların en kısa sürede iyileşmesini sağlayan bileşenler mevcuttur. Depresyon durumlarında kişinin içerisine düştüğü mutsuzluk durumunu tersine çevirerek, tüketilmesinin ardından kişide mutluluk hormonları salgılanmasını sağlar. 

  Ayrıca yanık, sıyrık ve yara olan bölgeye Sarı Kantaron bitkisini uygularsanız, o bölgelerdeki kan akışı hızlanacağı için iyileşme hızı da buna bağlı olarak artış gösterir. Saç dökülme problemi olanlar için de oldukça etkili bir bitkidir. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.