Göbek Çakrası Nedir? Göbek Çakrası Dengelenmesi Nasıl Sağlanır?

Üçüncü çakramız olan göbek çakrası nedir, neyi temsil eder? Göbek çakrası tıkalı olunca ne olur? Göbek çakrası nasıl şifalandırılır?


Ruhun ve bedenin dengesini ve gücü sağlayan enerji mekanizması olan çakraları anlamak, hem fiziki bedenin hem de ruhsal bedenin güvenliği, sağlığı ve huzuru için önemlidir. Hayatımızda bir şeyler yolunda gitmiyorsa bunun sebebi düşüncelerimiz ve düşüncelerimize sebebiyet veren enerji dengesizlikleridir. Enerji tünelinin üçüncü durağı olan Göbek çakrası nedir? Göbek çakrası tıkalı olursa ne olur? Göbek çakrasını nasıl şifalandırabilirim? Gibi birçok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Göbek çakrası; karın çakrası, güneş sinir ağı, Solar Pleksus ve Manipura isimleriyle de bilinir. Göbek deliğinin iki üç parmak üstünde, karın da bulunur. Göbek çakrasının rengi sarıdır ve elementi ateştir.Solar Pleksus adından da anlaşılacağı üzere Güneş ve Mars gezegeni yönetimindedir. Sembolü 10 taç yapraklı nilüfer çiçeğidir.

Solar Pleksus çakrasının mantrası “Ram” olmakla birlikte nota sesi de “Mi” notasıdır. Eril enerjiyi temsil eder. Karın çakrası; güç, kuvvet, iktidar, kişisel güç, ego merkezi, benlik gibi terimler bu çakranın alanlarıdır. Empati ve irade gibi konular da Solar Pleksus çakrasının temek konularıdır.

Göbek çakrasının dengeli olması neden önemlidir?

Göbek çakrası veya Güneş sinir ağı denilen çakra doğrudan öz saygı ve kişilik ile ilgilidir. Kendine değer verme, kendini sevme, benlik oluşturma konularında kişinin sıkıntı yaşaması bu çakra tıkanıklığından olabilir. Bu çakranın tıkalı olması ayrıca mide ve iç organlarla, diyabet, pankreas gibi organlar ve hastalıklarla ilgili sorunlar ve dengesizlikler yaşatır.

Bu çakra dengeli olursa sezgilerimiz kuvvetli olur. Hedefler v niyetlerimiz için güç ve motivasyon eksikliğinden kurtuluruz. Bu çakra insanlarla ilişkilerimiz ile doğrudan bağlantılıdır. Bu çakra para ve iş kaynakları ile de ilgilidir. Tıkalı olduğunda kısmetsizlik görülebilir.

Göbek çakrasını nasıl şifalandırabiliriz?

  • Eterik bas kesme meditasyonları yapabilirsiniz.
  • Altın ve altın sarısı renklerini hayatınızda kullanabilirsiniz.
  • Sarı renkli doğal taşları kullanabilirsiniz. (Sitrin, pirit, güneş taşı)
  • Göbek çakrası yoga hareketlerini yapabilirsiniz.
  • Sağlıklı ve düzenli yemek yiyin. (Tahıl ve lif ağırlıklı beslenin)
  • Ajanda tutabilir, günlük plan yapabilirsiniz.
  • Solar Pleksus için olan olumlamaları kullanın. “Güvendeyim.” “Evren ve sevdiklerim tarafından seviliyorum” “Güçlü ve cesurum.” “Gücümün farkındayım ve kendimle gurur duyuyorum.” “Kendim için en iyisini seçiyorum.”

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir