Gaz Sancısına İyi Gelen Bitkiler

Sindirim sistemi sorunları sık sık karşımıza çıkmakta. Gaz sancısı bu sorunlar arasında en baştadır. Gaz sancısına iyi gelen bitkiler...


Gaz sancısına iyi gelen bitkiler oldukça fazladır. Bu bitkileri öğrenerek satın almak ve doğru şekilde kullanmak yaşanan sancıları bitirmektedir. Yazımızda bu bitkilerden ve özelliklerinden bahsettik. Hem bebekler hem de yetişkinler için gaz sancısına birebir çözümleri buradan bulabilirsiniz. Bitkileri öğrendikten sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece kısa süre içerisinde eski sağlığınıza kavuşacaksınız.

Gaz sancısına iyi gelen bitkileri kullanırken dikkat etmek gerekmektedir. Kişilerin bazı bitkilere yönelik alerjisi bulunabilmektedir. Özellikle bebeğiniz için bu bitkileri kullanmayı düşünüyorsanız öncelikle sürekli gittiğiniz doktora danışmanız gerekmektedir. Yazımız sadece tavsiye niteliğindedir. Bir hastalığınız ya da alerjiniz varsa bitkileri doktor kontrolünde kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Gaz sancısına ne iyi gelir?

Gaz sancısına iyi gelen hareketler ve bitkiler vardır. Hareketler kimi zaman olumlu sonuç veremez. Hatta bazen sancıdan hareket edecek durumda olmazsınız. Bu nedenle bitkisel çözümlere yönelmek size fayda sağlayacaktır.

  • Kimyon

En kuvvetli gaz giderici bitki, kimyondur. Hem bebeklerde, hem de yetişkinler bu bitki fazlasıyla kullanmaktadır. Yetişkinler için bir bardak sıcak suyun içerisine atılan az miktarda kimyon gaz sancısına son verecektir. Tabi bebekler için kullanmadan önce doktorunuzdan tavsiye istemenizde fayda var. Yemeklerde, çaylarda ve içeceklerde kimyon kullanımı size fayda sağlayacaktır.

  • Sirke

Yetişkinlerde gaz sancısına kesin çözüm sirke ile de sağlanabilir. Sirke; temizlikte, yiyeceklerde ve gaz gidermede hayat kurtarıcımızdır. 1 su bardağı su ve 1 yemek kaşığı sirke sizi sinir eden sancılardan kurtaracaktır. Tabi bu noktada suyun ağzınızın dayanabileceği kadar ılık olmasına özen gösteriniz.

  • Tarçın

“Yetişkinlerde gaz sancısına ne iyi gelir?” diye soranlar için bir diğer cevabımız tarçındır. Gaz gidermek için tarçını 2 farklı şekilde kullanabilirsiniz. İlk olarak sıcak su ile demleyerek tarçın çayı şeklinde tüketebilirsiniz. İkinci olarak da tatlıların, sütün ve yoğurdun içerisine tarçın katmanız da etkili olacaktır. Özellikle bazı kişilere yoğurt ekstra gaz sancısı yapmaktadır. Yiyeceğiniz yoğurdun üzerine serptiğiniz tarçın bu sancıyı bertaraf edecektir.

  • Karbonat

Sağlığımız için mutlaka tüketmemiz gereken bitkiler arasında karbonat yer almaktadır. Biliyorsunuz ki, bir vücudun sağlıklı olabilmesi için alkali dengesi sağlanmalıdır. Karbonat bu dengeyi sağlamaya yardımcı olmaktadır. Suyun içerisine attığınız yarım çay kaşığı kadar karbonat sancıların giderilmesine yardımcı olacaktır. Sonuç olarak gaz sancısı sorunu ortadan kalkacaktır.

Gaz sancısına iyi gelen bitkiler konusunu burada sonlandırabiliriz. Siz de yukarıda saydığımız bitkileri tüketerek kısa süre içinde gaz sancısından kurtulabilirsiniz. Üstelik bu bitkileri gaz sancısı yaşamadan da önlem amacıyla tüketebilirsiniz. Sizin eklemek istediğiniz gaz giderici bitkiler varsa yazımızın altına yorumunuzu yazarak bu bitkiler hakkında da bilgi verebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir