×
Deprem Yardım

Feng Shui Felsefesi ile Evinizdeki Negatif Enerjiyi Pozitife Dönüştürün!

Feng Shui felsefesi ile evinizdeki negatif enerjiyi pozitife dönüştürebilirsiniz. İşte nasıl yapacağınız ile ilgili detaylar!


Feng Shui felsefesi kısaca hayat enerjimizi otaya çıkaran bir Çin öğretisidir. Feng Shui kelime olarak rüzgar ve su anlamına gelir. Bu felsefenin amacı doğadaki enerji ile yaşam enerjisini uyumlu hale getirmektir. Burada anahtar kelime “uyum”dur. Feng Shui felsefesine göre her rengin ve her eşyanın bir enerjisi vardır. Feng Shui felsefesi ile evinizdeki negatif enerjiyi pozitife dönüştürebilirsiniz. 

Feng Shui ile doğadaki yaşam enerjisini yaşadığımız yer ile uyumlayabilir ve daha huzurlu, pozitif bir alan yaratabiliriz. Örneğin, sokak ya da caddeden evinizin ana giriş kapısına doğru eğer yol varsa negatif enerji akışı kolayca kapınıza yönelir ve birikir. O yol üzerine saksı bitkileri koyarak, yolun enerjisini kırabilirsiniz. Başka evlerin uydu, elektrik gibi akımlarından gelen enerjileri engellemek için giriş kapınızın iç tarafına, dışarı dönük vaziyette bir ayna koyun. Böylece negatif enerji yansıyacak ve dağılacaktır.

Aynı şekilde evinizin çevresinde yüksek binalar varsa negatif enerji sizin evinize doğru gelecektir. Bunu da ayna yöntemini evin üstüne gelecek şekilde uygulayarak engelleyebilirsiniz. Evinizin giriş kapısına veya yakınlarına su koymak evin önünden geçen veya evinize giren insanları sakinleştirir. Giriş kapınızın yanında alçak bir duvar veya çalılık, bol yapraklı ufak bitkiler varsa pozitif enerji dolaşımını hızlandıracaktır.

Feng Shui felsefesi ile ev içerisinde de birkaç şey deneyebilirsiniz. Örneğin, yoğun ışık altında ya da açık bir kapıya dönük şekilde uyumamaya dikkat edin. Bu negatif enerjiyi büyütür. Masa başında otururken kapıya arkanızı dönmeyin. Kapıdan gelen negatif enerji doğrudan sırtınıza ulaşacaktır. Klozet kapağı, banyo ve tuvalet kapılarını kapalı tutun. Böylelikle paranızın akıp gitmesini engellersiniz.

Oturduğunuzda ya da yemek yerken yüzünüzün mikrodalga fırına dönük olmamasına dikkat edin. Yüksek elektrik enerjinizi tüketir. Evinizin hem ön hem (varsa) arka girişlerinin karşısına birer ayna yerleştirin. Böylece kapılar açıldığında evinize girecek negatif enerjiyi geri yansıtarak negatifliğin evinize girmesini engellersiniz. Evinizde bol bol gümüş kullanarak mutluluk enerjisini arttırın.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir