Evrene Soru Sorarak Çekim Yasasını Kullan!

Sorular sihirlidir. İnanılmaz bir etki yaratır. Bu sihirli soruları sor ve çekim yasası ile tüm dileklerine anında kavuş!


Söylediğimiz her söz evrende bir şeyleri harekete geçirir ve bize bir şekilde geri döner. Bazen zamanlaması uzun olsa da ağzımızdan çıkan sözleri yaşarız. Söz niyettir. Farkında olmadığımız, öylesine söylediğimiz sözlerin bile evrende karşılığı vardır. Buna soru sormak da dahildir. Evrene sorduğunuz bir sorunun er ya da geç cevaplanacağını bilseydiniz ona ne sorardınız?

Ne sorarsan onunla karşılaşırsın!

Bu konu ile ilgili yakın bir zamanda herkesçe duyulmuş bir örneği göstermek durumu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Bir süre önce Amerikalı ünlü oyuncu Alec Baldwin, film çekimlerinde kazayla görüntü yönetmenini vurmuştu. Büyük ses getiren bu olaydan sonra Alec Baldwin’in 2017’de “Birini kazayla öldürmenin nasıl hissettirdiğini merak ediyorum.” şeklinde bir tweet attığı ortaya çıktı. Sadece yazıp belki de üstünde hiç düşünmediği bu sorunun yanıtı ile yıllar sonra acı bir şekilde karşılaştı.

Bir sorununuz var diyelim. “Bu sorunun çözümü ne?” diye sorarsanız er ya da geç o cevapla karşılaşacaksınız. Hem evren hem de bilinçaltınız size cevabı sunacaktır. Başınıza bir şey geldiğinde “Bundan daha kötü ne olabilir?” diye sorduğunuzda daha kötülerini de yaşamışsınızdır. Çünkü bu soru ile evrene başınıza gelen kötü şeylerden daha kötülerini merak ettiğinizi ve size cevap vermesini istiyorsunuz.

Peki, soru sorma tekniğini isteklerimize kavuşmada nasıl kullanabiliriz?

Soru sorarken her zaman olumlu kalıp cümleler kullanmalısınız. Sorduğunuz sorular sade ve net olmalı. Yapacağınız ilk şey sadece soruyu sorup enerjiyi serbest bırakmak. Yani soruyu sorup üstünde durmamalı veya cevabını düşünmemelisiniz. Çünkü amacımız sadece soru sormak. Sorularınızı koşullandırmayın ve şarta bağlı sorular sormayın. Örneğin, şu olursa bu olur gibi düşünmeyin. Bırakın nasıl ve ne şekilde olacağına evren karar versin.

Sorabileceğiniz birkaç örnek cümle:

  • Hayallerimdeki aşkı yaşamak nasıl hissettirirdi?
  • Bolluk ve bereket içinde yaşamam için neler mümkün?
  • Daha sağlıklı nasıl olunur?
  • Daha çok para kazansaydım nasıl hissederdim?
  • İstediğim ilişkiyi yaşamam için neler mümkün?
  • İşimde terfi almak bana nasıl hissettirirdi?

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir