Evinizi Kendi Yaptığınız Ürünler ile Güzelleştirin!

Yurt dışında "Do It Yourself" olarak isimlendirilen, evinizi ellerinizden çıkmış eşyalarla dizayn etmenizi sağlayan yeni akımı tanıtıyoruz!


Ev dekorasyonu kişilerin en çok önem verdiği detaylar arasında yer alır. Bugün ev dekorasyonu için harcanması gereken paraların cebinizde durmasını sağlayacak pek çok kendin yap projesinin olduğunu biliyor musunuz? Basit yöntemler kullanarak ve kolay ulaşılabilir malzemelerle evinizde harika dokunuşlar elde edebilirsiniz. Dolayısıyla kendin yap ev dekorasyonu fikirleri geniş bir yelpazede yer almaktadır. En beğenilenlerle sizlere bir ipucu vermek istedik.

Kolay kendin yap fikirleri nelerdir?

  • Bitmiş konserve kutularını iyice temizleyerek bunlardan dekoratif kaşıklık yapabilir ve mutfağınıza değişik bir hava katabilirsiniz. Bitmiş konserve kutularını iyice yıkadıktan sonra dışlarını istediğiniz renklerde kumaşlarla renklendirin. Üç konserve kutusunu yan yana yapıştırdıktan sonra sırt kısımlarına bir ahşap parça yardımıyla destek sağlayın. Konserve kutularının boyunu geçecek olan bu ahşap destek, kutuların sabit durmasını sağlayacaktır. Dekoratif kaşıklığınız mutfak tezgahınıza renk getirmeye hazır. 
  • Bitmiş yoğurt kaplarının etrafını hasır ipler yardımı ile çevreleyerek hoş görünümlü bir sepet elde edebilirsiniz. Banyoda veya evin diğer bölümlerinde eşya düzenleyici olarak kullanılabilecek bu sepeti çok seveceksiniz. 
  • Manavların kullanıp bir kenara attıkları tahta kasalardan evinize okuma bölümü yapabilirsiniz. Bu kasalardan temiz olanları evinize getirip duvarınıza uyumlu bir biçimde monte edin ve içine en sevdiğiniz kitaplarınızı yerleştirin. Şahane bir okuma köşeniz kolaylıkla tamamlanmış olacaktır. 
  • Kullanmış olduğunuz ürünlerden arta kalan cam kavanozların daha sonra bir mumluk olarak sizlere hoş anlar yaşatmasını istemez misiniz? İçi boş ve artık işi bitmiş kavanozunuzu dekoratif bir biçimde süsleyerek içine uygun fiyatlara satılan küçük mumlardan koyun. Bu sayede hoş bir mumluk romantik anlarınızda sizlere eşlik edecektir. 
  • Eskimiş araç lastiklerinizi boyayarak üzerlerine bir cam kestirebilir ve böylece kendin yap fikirleri ile çok kullanışlı bir sehpaya sahip olabilirsiniz. 
  • Ev dekorasyonunda kendin yap fikirleri arasında bulunan kırlent yapımı ile para harcamadan güzel ve dekoratif kırlentlerin sahibi olabilirsiniz. Eskimiş ve artık giymek istemeyeceğiniz bir tişört ile mükemmel kırlentler yapabilirsiniz. Kol altından alt tarafını keserek çıkaracağınız tişörtün altta kalan kısmını kırlent kılıfı olarak kullanabilir ve içini, kolaylıkla bulacağınız elyaf ile doldurarak kendi yaptığınız kırlentlerin sahibi olabilirsiniz. 

Kendin yap fikirleri ile para kazanın!

Kendinizi yansıtan ev dekorasyon ürünlerine kendin yap projeleri ile kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Az malzemelerin kullanıldığı bu fikirler evinizin çok daha şık görünmesini sağlayabilir. Kendi yaptığınız bu ürünler, emeğinizi içerdikleri için hem daha çok hoşunuza gidecek hem de çok daha ucuza ürün ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. 

Kendin yap ev dekorasyon ürünleri ile para kazanmak bile mümkün. Yaptığınız ürünleri sosyal medya hesaplarını kullanarak satışa çıkarabilir veya küçük bir hobi market ile anlaşarak burada satışının yapılmasını isteyebilirsiniz. Hem keyifli anlar yaşayarak yeni şeyler yaratmanın keyfini sürecek hem de para kazanacaksınız. Bu fikirler sayesinde doğayı koruma adına da büyük bir yol kat etmiş olacaksınız. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.