En Yüksek Maaşlı Meslekler 2022

En yüksek maaşlı meslekler 2022 yılında nelerdir? Bu ve daha fazlası için içeriğimizi okuyabilirsiniz!


Her meslek, küçük yaşlardaki bir çocuğun hayali olmakla birlikte, kendine has standartları ve zorluk seviyesi vardır. Ve bu standartlar ile zorluk seviyeleri, o mesleğe olan talebi de dahiline alarak mesleğe mensup olan kişinin maaşını belirler. İşte, 2022 yılındaki en yüksek maaşlı meslekler!

 1. 1 Uzman Doktor


  Türkiye standartları dahilinde en çok maaş alan mesleklerden biri uzman doktorlardır. Elbette ki sektör ve deneyim durumuna göre değişiklik gösteriyor olsa da mesleğe henüz başlamış ve deneyim durumu da az olan bir uzman doktor, en az 7000 TL maaş ile göreve başlar. Ortalam uzman doktor maaşı ise 14 bin TL seviyelerindedir.

 2. 2 Avukatlar


  Hukuk fakültesini bitirmelerinin ardından 1 yıl avukatlık stajı yapan kişiler, kamu ve özel sektörde görev almaya hak kazanıyorlar. Ve avukatların işe başlayış maaşları ortalama olarak 5000 TL seviyelerinde olup uzmanlık durumlarına göre 50 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. 


 3. 3 Pilotlar


  Şaka ve gerçeklikle karışık olarak, en havalı mesleklerden birinin pilotluk olduğunu söyleyebiliriz. Ve gerekli eğitimi alarak herhangi bir hava yolu şirketinde göreve başlayan pilotların ortalama maaşı ise 30 bin TL seviyelerindedir. Ve pilotlar ayda en fazla 14 gün çalışırlar.

 4. 4 Yazılım Mühendisleri - Yazılımcılar


  Aylık kazancı yüksek olan bir diğer meslek grubu ise yazılım mühendisliğidir. Özellikle de son yıllarda bu alana olan talebin bir hayli artmış olması, yazılımcı maaşlarını da olumlu yönde etkiledi. Ve işinde son derece profesyonel olup mühendis olarak tanımlanan bir yazılımcının aylık geliri 20 ile 25 bin TL seviyelerindedir.

 5. 5 Petrol Mühendisliği


  Halk dilinde konusu pek geçmeyen ancak önem ve etki bakımından oldukça önemli bir meslek dalıdır petrol mühendisliği. Bir petrol mühendisinin almış olduğu maaş, o mühendisin çalışmış olduğu ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Ülkemizde ise ortalama bir petrol mühendisinin aylık maaşı 15 bin TL seviyesindedir.

 6. 6 Profesörler


  Türkiye’de en çok kazandıran mesleklerden biri olan profesörlük, aynı zamanda ülke geleceği için de oldukça önemlidir. Ülkemizde görev yapan ortalama bir profesör, net 18 bin TL maaş alır.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir