En Korkunç 5 İşkence Yöntemi!

Dünyada gelmiş geçmiş en korkunç 5 işkence yöntemini okuduğunuzda rüyalarınız kabusa dönüşebilir. İşte detaylar!


En korkunç 5 işkence yöntemi, işkence denildiğinde insanların kanını donduran tekniklerden oluşuyor. İşkencenin nasıl yapılacağını ise ne amaçla yapıldığı belirliyor. Eğer işkence yapılma nedeni bilgi almaksa daha makul yöntemler denenebiliyorken acı vermek için yapılan işkence metotları kelimenin tam anlamı insanın kanını donduruyor.

 1. 1 Canlı canlı çürüten küvet


  Küvete oturtma yöntemi olarak da bilinen ve insanlık tarihinin en iğrenç yöntemlerinden biri olan bu işkence türü, insanın ölmeden çürümesini sağlıyor. Nasıl mı? Küvete sabitlenen kişinin sadece yüzü sineklerin çok sevdiği bal ve süt ile sıvanıyor. 

  Küvete oturtulan mağdur günlerce orada az bir yemekle beslenerek yaşaması sağlanıyor. Yaşarken ayın zamanda pislediği yerde oturan mağdur bir süre sonra kızgın güneş altında haşereler tarafından canlı canlı kemiriliyor. Tarih boyunca en korkunç işkence yöntemlerinden biri olarak akıllara kazınmıştır, küvet yöntemi. 

 2. 2 Sicilya boğası


  Sicilya boğası olarak bilinen işkence aracı Antik Yunan’da ilk kez kullanılmaya başlanmıştır. Bu işkence aleti özel olarak pirinç malzeme ile üretiliyor. İçine kurban yerleştiriliyor ve ardından altında ateş yakılıyor. 

  Boğanın içerisinde yavaşça pişen ve canlı canlı yanan kurbanın çığlıkları dışarıdan duyulsun diye boğanın tasarımında bazı püf noktaları da unutmamışlar. Canlı canlı yenmek kadar akılda kalıcı bir işkence yöntemi. 

 3. 3 Kazığa oturtulmak


  Kazığa oturtulmak hepimizin bildiği kanlı Voyvodo tarafından yapılan bir işkence yöntemi. İnsanların kazıklara oturtularak yavaş yavaş kazıkların yükseltilmesi ile öldürülmesi yöntemini içeriyor. Bu işkence yöntemine maruz kalan bir kurbanın yaklaşık 2 günde hayatını kaybettiği biliniyor. 

  Kazıklı Voyvodo’nun bu şekilde binlerce kurbanı katlettiği görülmüştür. Hatta kendisinin bu kurbanların kanını içtiğine dair söylentiler de mevcuttur. 

 4. 4 Acılı askı


  Kurbanı yatay bir yüzey üzerine yerleştirerek kollarından ve ayak bileklerinden bağlayan bu yöntem oldukça acı verici. Kurbanın acı içerisinde çıplak bir şekilde yavaş yavaş uzuvlarının çekilerek eklemlerinin yerinden çıkarılması sağlanıyor. 

  Acı içinde kıvranan kurban bir günün sonunda acıdan hayatını kaybediyor. Görüp görebileceğiniz en korkunç işkence yöntemlerinden biri olduğunu söylemek gerekir. Askının sistemi ile birlikte tıpkı iki ucundan çekilen bir kıyafet gibi insan çekilerek hayatının kaybetmesi izleniyor. 

 5. 5 İşkence sandalyesi


  İşkence sandalyesi tamamen işkence yapmak üzere oluşturulmuş korkunç bir ekipman. Sandalyenin yer yerinde çiviler var. Çivilerin kurbanın ellerinde dahi olması hem hareket kabiliyetini kısıtlarken hem de yerinde duramayacak kadar acı yaşamasına neden oluyor. 

  İşkence sandalyesi tarih boyunca farklı birçok yerde kullanılmış çivili bir sandalyedir. İnsanoğlunun çivilerle alıp veremediği nedir bilinmez ama çivileri işkence için sıkça kullandıklarını görmemek elde değil. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir