En İyi Yatırım Tavsiyeleri!

Yatırım yapmak, elimizdeki parayı en iyi şekilde kullanmak ve değerlendirmektir. Peki, en iyi yatırım tavsiyeleri nelerdir? İşte cevabı!


Yatırım yapmak, elimizdeki parayı en iyi şekilde kullanmak ve değerlendirmektir. Peki, en iyi yatırım tavsiyeleri nelerdir? İşte cevabı!

Altın almak

Altına yatırım yapmak, yatırım konusunda hiçbir fikri olmayan insanların bile bu konuda aklına gelen ilk seçenektir. Çünkü hangi zaman diliminde olursak olalım, elimizdeki parayı altına yatırmak ve birkaç yıl beklemek, o paranın en az 4’e katlanması demektir. Örneğin bir çeyrek altının fiyatı 2008 yılında sadece 50 TL idi. 2015 yılına geldiğimizde bu fiyat 160 TL’ye yükseldi. 2020 yılının sonlarına yaklaştığımızda ise bir çeyrek altının değeri 760 TL seviyelerindeydi. 2022 yılında ise tek bir gram altının fiyatı tam 990 TL seviyelerinde.

Döviz

Döviz yatırımlarınızı daha çok birine borç verirken tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem paranızı koruyacak ve sürekli olarak değişen kur sistemine karşı önleminizi de almış olacaksınız. Örneğin dolar kuru 2008 yılında 1.52 TL’den işlem görüyordu. 2015 yılında 2,90 TL’den işlem gördü ve 2022 yılı itibariyle işlem gördüğü rakam ise 16,36 TL.

Hisse senedi

Büyük şirketler, bankalardan yüksek faizli krediler çekerek borçlanmak yerine kendilerini borsaya açarak ortaklar ararlar. Ve siz de bu yöntem sayesinde uygun bir şirketten hisse senedi alarak o şirkete ortak olabilirsiniz. Ancak hisse senedi almak size çok büyük paralar sağlayacağı gibi aynı zamanda paranızı kaybetmenize de neden olabilir. Bu sebeple hisse senedi yatırım yöntemini tercih etmeden önce sıkı bir araştırma yaparak sistemi iyice gözlemlemenizi tavsiye ederiz.

Emlak gayrimenkul alımı

Büyük şirketler, bankalardan yüksek faizli krediler çekerek borçlanmak yerine kendilerini borsaya açarak ortaklar ararlar. Ve siz de bu yöntem sayesinde uygun bir şirketten hisse senedi alarak o şirkete ortak olabilirsiniz. Ancak hisse senedi almak size çok büyük paralar sağlayacağı gibi, aynı zamanda paranızı kaybetmenize de neden olabilir. Bu sebeple, hisse senedi yatırım yöntemini tercih etmeden önce sıkı bir araştırma yaparak sistemi iyice gözlemlemenizi tavsiye ederiz.

Mevduat

Yatırımlarını bankalar üzerinden gerçekleştirmek isteyen kişiler, altın ve döviz mevduatı açarak Türk lirasına oranla daha fazla kazanç elde edebilir. Mevduat türünün oldukça kazançlı olduğunu söyleyebiliriz ancak kısa vadede büyük kazançlar beklemeyiniz. Bu yatırım, altın almakla doğru orantılıdır ve iyi bir kazanç elde etmek için birkaç yıl beklemeniz gerekir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.