En Çok Okunan 7 Kitap!

Ne okuyacağınıza karar veremediyseniz en çok okunan 7 kitap ile okuma listenize eklemeler yapabilirsiniz! İşte detaylar!


Kitap okumak, insana gerçek anlamda kazanımlar sağlayan harika bir eylemdir. Ve bazı kitaplar vardır ki diğerlerinden çok daha farklı olmakla birlikte insana adeta yol ve yoldaş olurlar. İşte, içerik kalitesiyle birlikte tarihte en çok okunan 7 kitap!

 1. 1 Hobbit


  J. R. R. Tolkien tarafından yazılan Hobbit isimli kitap, aynı zamanda Yüzüklerin Efendisi serisinin de başlangıç kitabıdır. Ve Hobbit isimli bu kitap, dünya üzerinde 100 milyondan fazla sattı.

 2. 2 Kızıl Köşkün Rüyası


  Cao Xueqin tarafından yazılan ve Çin’in dört büyük klasik romanından biri olan bu kitabı kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz. Çin hanedanının yükselişini ve çöküşünü anlatan bu kitap da yine tüm dünya genelinde tam 100 milyondan fazla okura satıldı.

 3. 3 İki Şehrin Hikayesi


  En meşhur edebi eserler arasında yer alan İki Şehrin Hikayesi, yayınlandığı günden bu yana 200 milyonu aşkın kişiye satıldı.

 4. 4 On Küçük Zenci


  En iyi ve en çok okunan polisiye romanlarından biri olan bu eser, davet üzerine bir adaya giden ve orada mahsur kalan on adet siyahi insanın hikayesini anlatmakta. Ve bu kitap, 80 milyon okur tarafından satın alındı.

 5. 5 Hayvanlardan Tanrılara Sapiens


  Bu kitapta, taş devri dönemindeki antik insan türlerinin yirmi birinci yüzyıla kadarki süreci anlatılmaktadır. Ve bu kitapta din ile siyaset başta olmak üzere birçok farklı konuya değinildiği de görülmekte. Hayvanlardan Tanrılara Sapiens kitabı, günümüze dek 65 milyondan fazla satılma başarısı gösterdi.

 6. 6 Bin Muhteşem Güneş


  Aynı zamanda Uçurtma Avcısı kitabı ile adını tüm dünyaya duyuran Hosseini’nin ikinci romanı olan Bin Muhteşem Güneş adlı kitap, iki kadının zorlu hayat süreci üzerinden Afganistan ülkesini konu almakta. Kitap, tüm zamanlar dahilinde 55 milyon farklı kişi tarafından okundu.

 7. 7 1984


  Bizlere distopik bir dünyayı anlatan ve George Orwell tarafından yazılan1984 kitabı, insan zihninin ne şekilde kontrol edilerek bireyselliğin ortadan kaldırıldığını ve insanların hangi serüvenler dahilinde makineleşmiş toplumlara dönüştüğünü de konu almakta. 1984 kitabı bugüne dek 50 milyonu aşkın okur sever tarafından satın alındı.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir