Dünyanın En Zengin 5 İnsanı!

Zenginlik herkesin hayalidir. Ancak eğer doğuştan şanslı değilsek bunu mümkün kılmak zor bir maceradır. Gelin dünyanın en zengin 5 insanının hikayelerine bakalım!


Dünyanın en zengin 5 insanı ile ilgili listede güncelleme yapıldı. Zenginler sıralamada yer değiştirdi. Yaptığımız araştırmalara göre listenin ilk 5’i tanıdığımız ya da aşina olduğumuz isimler. Ancak bu isimler daha önce listede ilk 5 sırada değildi. Dünyadaki dengeler değiştikçe bazı zenginler sıralarını kaybedebiliyor. Bu yazımızda dünya kapsamında zenginlik yarışını göğüsleyen isimleri sizlerle paylaşacağız. Bu isimlerin hayatlarından kısa kesitler vereceğiz. Zenginler listesini incelemek için hazır olun çünkü bu konu para kokuyor!

Dünyanın en zengin 5 insanı 2021

Dünyanın en zengin 100 insanı 2021 yılı için paylaşılmadı. Çünkü artık zenginlik milyar dolarlardan bahsetmek demek. Bu da ilk 5 isimden sonrasını pek önemsemememize neden oluyor. Aşağıda 5 farklı isim ve çalışmalarını sizler için paylaştık. Üstelik bu isimlerin servetlerini de söyledik. O halde zenginler diyarına giriş yapalım!

 1. 1 Jeff Bezos: Dünyanın en zengin adamı!


  Zamanında dünyanın en zengin 20 insanı sıralamalarına giren Bezos, bugün 1. sırada kendini gösteriyor. Sizlere Amazon desek Bezos'u tanır mısınız? Amazon’u büyük hayallerle kuran Bezos, fikri beğenilmeyince istifa ederek çalışmalarına tek başına devam etti. Başarılı iş adamı tüm kazandığı parayı şu sıralar uzay araştırmaları için harcıyor. Dünyanın en zengin adamının serveti ise 177 milyar dolar!

 2. 2 Elon Musk


  Başta dünyanın en zengin ilk 10 insanı arasında yer alan Elon Musk şimdi ilk 5’te boy gösteriyor. Musk’ın güncel serveti 151 milyar dolar. Elon Musk sadece attığı tek bir tweet ile kripto para dünyasını sallandırabiliyor. Tesla ve Spacex gibi önemli firmaların sahibi Elon Musk’ın birkaç seneye Jeff Bezos’u geçeceği düşünülüyor.

 3. 3 Bill Gates


  İnternet ve bilgisayar teknolojisinin gelişmesine imkan sağlayan Bill Gates, en zengin insanlar arasında ilk 5 içerisindedir. Bill Gates, güncel olarak 124 milyar dolarlık bir servete sahiptir. Bill Gates, hepimizin hayatını etkileyen firma olan Microsoft'un da kurucu ismidir.

 4. 4 Bernard Arnault


  Bernard Arnault, dünyanın en zengin insanlarından birisidir. Mühendislik eğitimi alan Arnault, babasının inşaat şirketini devralmıştır. Arnault, inşaattan emlak sektörüne, oradan da özellikle adını duyurduğu moda sektörüne yatırım yapmıştır. Fransız iş adamı; Christian Dior, Louis Vuitton, Sephora, Hennessy ve daha onlarca firmanın sahibi Bernard Arnault'un 150 milyar dolarlık serveti vardır.

 5. 5 Mark Zuckerberg


  Evet, meşhur isim artık listenin 5. sırasında! Facebook ile tanıdığımız, daha sonra sosyal medya kralı olmaya çalışmasıyla bilinen Mark Zuckerberg, 97 milyar dolarlık bir servete sahiptir. Mark Zuckerberg, dünyanın en genç zengini olarak da ön plana çıkmaktadır.

Murat Ülker

Dünyanın en zengin 5 insanı listesinde bir Türk’e yer veremedik. Ancak Türkiye’nin en zengin adamı 6,3 milyar dolarlık servetiyle Murat Ülker’dir. “Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın kaçıncı zengini 2021?” sorusu içinse listedeki 10. siyaset insanı olduğunu söyleyebiliriz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir