Çekim Yasası: Benzer Enerjiler Birbirini Çeker

"Ne iseniz onu çekersiniz, ne isterseniz değil."


Evrende her şey enerjiden oluşur ve enerji her zaman bir dönüşüm içerisindedir. Tam bu noktada çekim yasası da evrenin en temel yasasıdır. Makro düzeyde gezegenler, yıldızlar birbirini çekerken mikro düzeyde ise atom çekirdeği elektronlara çekim kuvveti uygulayarak atomun dağılmadan bir arada kalmasına sebep olur. Tüm evrenin temeli çekim yasasıdır. 

Basit bir ifadeyle açıklayacak olursak çekim yasası; benzer enerjilerin, dalgaların, frekansların kendilerine benzeyenleri çekmesidir. Evrende hiçbir şey kaybolmaz, yok olmaz. Düşüncelerimizin yaydığı titreşimler belli bir noktada enerji haline gelir ve evrenin bir köşesinden dönüp forma dönüşerek bize geri döner. 

İşleyişi kolay olmasına rağmen peki neden insanlar bu yasayı kullanamıyor?

Aslında bilinçli ya da bilinçsiz olarak her düşüncemizde çekim yasasını işletiyoruz. Çekim yasası bize hiçbir şey vadetmez veya bir an olsun duraksamaz. Çekim yasası der ki ne düşünürsen ve ne isen onu çekersin. Çekim yasası, olumlu veya olumsuz düşüncelerimiz arasındaki farkı anlamaz. Biz ne verirsek onu dönüştürüp bize getirir. İstemenin dışında da istediğin şeyin enerjisine dönüşmek gerekir. Unutmayın: “Benzer benzeri çeker.”

Çekim yasasında cümlelerimiz, düşüncelerimiz oldukça önemlidir. Örneğin, “Huzurlu hissediyorum.” dediğimizde kendimizi daha huzurlu hissederiz. Aynı şekilde “Kötü hissediyorum.” diye tekrarladığımızda ister istemez daha kötüyü çekeriz. Bu “korktuğun şeyin başına gelmesi” olayı ile aynıdır. Herhangi bir durumda korku enerjisini çalıştırdığımızda tüm odağımız korktuğumuz şeye dönüşür. Farkında olsak da istemesek de o korkunç durumu kendimize çekeriz. Sürekli şikayet etmenin şikayet edecek daha çok şey getirmesi gibi.

“İstemek” durumundan çıkıp istediğimiz enerjiye girmeliyiz. Yine bir örnek üstünden gidelim: “Zengin olmak istiyorum.” cümlesi çekim yasası için oldukça yanlış bir cümledir. Çünkü bir şeyi istemek o şeyin yokluğunu yaşadığımızı onaylar. Yani bu durum, zengin olmadığımız gibi yokluk ve kıtlık enerjisi çekmemize sebep olur. Bu cümle yerine peki ne diyebiliriz? “Maddi olarak bolluk bereket içerisindeyim.” gibi bir cümle işimize oldukça yarar.

Sevgi ve ilişki için ise “Aşk dolu mutlu bir ilişkim var!”, “Sevgi dolu bir ilişki içerisindeyim.” gibi cümleler örnek verilebilir.

Çekim yasasını kendi yararımıza işletmemiz için sonuç olarak dikkat etmemiz gereken unsurlar şunlardır:

  1.  İstediğin şeyi net olarak zihninde tasarla ve onun enerjisine dönüş.
  2.  Basit ve net cümleler kur.
  3.  Daha sonra enerjiyi serbest bırak. Beyin üstünde düşündükçe endişe ve olumsuzluk çalıştırıp enerjini düşürecektir. Bu nedende istedikten sonra unutmalısın.
  4.  Karşına çıkan fırsatları değerlendir.

“Bir şeyi gerçekten istersen onu gerçekleştirmeni sağlamak için bütün evren işbirliği yapar.”
(Simyacı, Paulo Coelho)


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

2 Yorum