Çakra Nedir? Çakralar Nasıl Açılır?

Çakralar insanların enerji merkezleridir. Çakralar kapalı olunca ne olur? Çakraları açmak neden önemli? Çakra nasıl açılır? Çekim yasası ile ilgisi nedir?


Çakra, insan vücudundaki enerji merkezleridir. İnsan bedeninde bazı noktalarda enerjiler birikir ve adeta bir merkez veya üs oluşturur. Buna çakra denir. Çakralar bizim yaşam gücümüzü ve evrensel enerji ile bağlantıda olduğumuzu gösterir. Görselleştirmek gerekirsek çakralar için girdap ve çark benzetmeleri yapabiliriz. İçine enerjiyi alan çark şeklinde girdaplar.

Vücudumuzda 7 ana çakra ve 21 minör çakra bulunuyor!

Çoğu kaynakta sadece ana çakralardan bahsedilir ancak küçük çakralarımız olduğunu da bilmek işimize yarayacaktır. Çakra sayısı insandan insana değişmez ve aynıdır. Yalnızca her insanın çakrası açık olmayabilir. Vücudumuzdaki ana çakra omurga hizasında dizilidir. Elektrik akımı yolu gibi düşünülen omurga, sinirler yardımıyla beyinle iş birliği yapar. 7 Ana çakrayı şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Taç çakra (Tepe çakrası)
  • Üçüncü göz çakrası (Alın çakrası)
  • Boğaz çakrası
  • Kalp çakrası
  • Solar Plexus çakrası (Solar Çakra)
  • Sakral çakra
  • Kök çakra

Çakraların tıkalı olması ne demektir?

Çakralar, vücudun enerji ve denge merkezleridir. Fakat bazı insanlarda çakralar kapalı veya tıkalı olabiliyor. Çakralar; enerji blokajlarından, olumsuz düşüncelerden, stresten, beslenme düzensizliğinden, fazla öfkeli ve sinirli olmaktan gibi birçok sebeple tıkanabilir. Çakralar tıkalıysa veya dengesiz çalışıyorsa enerji akışı da düzgün sağlanamaz. Hem bedensel hem ruhsal hem de mental olarak kişinin zorlanması demektir. 

Çakraların açık olması yaygın inanışın aksine kötü değildir. Çakraları tıkalı insan hayatına güzellikleri istese de çekemez. Çekim yasası başta olmak üzere hayatına güzel ve iyi şeyleri getiremez, gelse de değerini bilemez. Bu sebeple sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir birey olmak için çakraların açık olması çok önemlidir. 

Çakralar nasıl açılır?

Çakraları açmak biraz sabır gerektiren bir iştir. Gerekirse bütün eski düşünce kalıplarından kurtulmak da buna dahildir. Bu sebeple bu konu fazlasıyla uzun her çakra için detaylı ele alınması gerekilen bir konudur. Biz de her çakrayı tek tek detaylıca inceleyeceğiz. Ancak genel olarak çakra açma yöntemlerinden bahsedecek olursak:

Meditasyon ve yoga çakraları açmak için en bilinen yollardır. Düzenli meditasyon ve her çakraya özel hazırlanmış yogalar ile çakralarınızı açabilirsiniz. Aynı şekilde bioenerji, reiki gibi enerji aktivasyon çalışmaları ile dengeli çakralara ulaşmak mümkündür. Doğa ile iç içe olmak; yapay ve sağlıksız besinlerden uzak durmak, doğal ürünler tüketmek ve en önemlisi bol bol su içmek çakraları açmaya yardımcıdır. Ayakları tuzlu ve sirkeli suda bekleterek yıkamak enerji salınımı için yine önemlidir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.