Boğa Burcunun Özellikleri Nelerdir? (21 Nisan – 20 Mayıs)

Venüs’ün yönettiği, sanata ve keyfine düşkün, yemeği seven Boğa burcunun özellikleri nelerdir? Boğa kadını ve erkeği nelerden hoşlanır?


Zodyak kuşağının ikinci burcu olan Boğa burcu, elementi olan toprak gibi köklenmeyi, bir yerde kalmayı temsil eder. Alışkanlıklarına bağlı, sevgi ve güveni, zamanla büyümüş ve gelişmiş şeylere sahip olmayı temsil eder. Ayağını sağlam basmayı sever, garanticidir. Bir tohumun filizlenip büyümesini, meyve vermesini bekler gibi sonsuz bir sabır çalıştıran tek burçtur. Ancak bunun yanına keyfine de son derece düşkündür. Boğa burcu “Ben sahibim. Muhafaza eder, beklerim.” der.

Boğa burcunun kimlik bilgileri nelerdir?

 • Element: Toprak
 • Nitelik: Sabit
 • Yönetici gezegeni: Venüs
 • Cinsiyeti: Dişil
 • Karşıt burcu: Akrep
 • Arketipi: Çiftçi
 • Gölgesi: İnatçı
 • Rengi: Pembe
 • Anahtar sözcükleri: Dayanıklılık, inatçılık, sabır, keyif, sanat, yemek, köklenmek, aile, güven, toprak, mal-mülk, sadakat, alışkanlıklar, sabit olmak, lüks, para, koruyucu, öfke.
 • Olumlu özellikleri: Çalışma insanıdır. Pratik ve sağlam adım atma konusunda mükemmel bir planlayıcıdır. Alçak gönüllü ve yardımseverdir. Yöneticisi Venüs olduğu için sanata, güzelliğe ve estetiğe karşı ilgisi vardır. Sosyaldir, yakın çevresine çok önem verir. El lezzeti vardır. Doğuştan el becerisi vardır. Parayı kontrol etmeyi sever.
 • Olumsuz özellikleri: Yavaştır. Alışkanlıklarının ve güvenli alanının pek dışına çıkmaz, bu sebeple de bazen sorunlar yaşar. Sabit fikirli ve inatçıdır. Üşengeç ve tembel olabilir. Canının istemediği hiçbir şeyi yapmaz. Kıskanç ve açgözlüdür.

Boğa burcu kadını özellikleri nelerdir?

Boğa burcu kadını sadıktır, sevdiği kişiye kendini tam anlamıyla adar. Kendine bakmayı, bakımlı olmayı, giyinip süslenmeyi, alışveriş yapmayı kısacası güzel görünmeyi sever. El lezzetleri doğuştandır. Harika yemek yapabildikleri gibi sanatın her alanında kolayca başarı kazanabilirler.

Boğa kadınları romantizmden, nezaketten, sürprizlerden hoşlanır. Kriz yönetmekte ustadır. Genelde boğa kadınlarının güzel bir ses tonu vardır. Anaç oldukları kadar şifacılık üzerinde de yeteneklidirler. Para kontrolünü çok iyi yaparlar.

Boğa burcu olan kadın ünlüler: Demet Akalın, Damla Sönmez, Aslı Enver, Esra Erol, Demet Evgar, Bengü, Adele, Megan Fox, Nikki Reed, Penelope Cruz, Uma Thurman…

Boğa burcu erkeği özellikleri nelerdir?

Boğa burcu erkeği ilişkilerinde anaçlık, sevgi, sadakat arar. Sevdiği kişi için emek harcamaktan, beklemekten sakınmaz. Tıpkı boğa kadını gibi bir işi detaylıca planlar ve elini attığı her işi sorunsuzca bitirir. Mantık insanıdır. Aklına yatmayan hiçbir işe bulaşmaz.

Boğa erkeğinin kilo almaya müsait bir bedeni vardır. Sakindir. Kolay sinirlenmez ancak sinirlendiğinde yakıcı bir öfkesi olur. Köklerine aşırı bağlıdır. Rahatına çok düşkündür. Bazı konularda çok sabit fikirlidir, düşünceleri kolay kolay değişmez.

Boğa burcu olan erkek ünlüler: Cem Yılmaz, Ozan Güven, Tolga Çevik, Halit Ergenç, Mehmet Günsür, Can Bonomo, George Clooney, Robert Pattinson, Enrique Iglesias, David Beckham…


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.