Birlikte Karşılıklı Video İzleme Keyfini Yaşatan Harika Bir Site: Watch2Gether

Sevdiklerinizle birlikte video izlerken sesli veya görüntülü muhabbet edebileceğiniz bir uygulama mı arıyorsunuz? İşte harika bir öneri!


Uzaktaki arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle yan yanaymış gibi hissettiren; birlikte yayın, dizi, film veya video izleyebileceğiniz harika bir site önerimiz var: Watch2Gether. Başta karışık gelse de kullanımını öğrendikten sonra oldukça basit bir site olduğunu anlayacaksınız. Bu siteye alışınca sürekli kullanmak isteyeceksiniz! Üstelik üye olma zorunluluğunuz da yok.

Watch2Gether’da neler yapabilirsiniz?

 • Video izlerken arkadaşınızla mesajlaşabilir, sesli veya görüntülü konuşma seçeneklerini kullanabilirsiniz.
 • Sadece dizi ve film değil; YouTube, Instagram, Twitch, Tiktok gibi uygulamalarda canlı yayınlar ve çeşitli videolar izleyebilirsiniz.
 • Müzik dinleyebilir veya alışveriş yapabilirsiniz!
 • Üye olursanız bir izleme listesi oluşturup kaydedebilirsiniz.
 • Web sitesinin arka planını istediğiniz gibi ayarlayabilir, kullanıcı adı oluşturabilirsiniz.

Watch2Gether nasıl kullanılır?

Bunun 2 yolu var: İlk olarak sitenin kendi önerdiği uygulamalardan direkt olarak izleme, ikincisi ise ekran paylaşımı yaparak izleme seçeneği.

 1. Siteye girdiğinizde ekranın ortasındaki “Kendi Odanızı Oluşturun” butonuna tıklıyorsunuz.
 2. Açılan sayfada sizden kullanıcı adı oluşturmanız isteniyor. Bir kullanıcı adı belirleyerek odaya katılın.
 3. İzlemek istediğiniz videonun bulunduğu linki sayfanın başındaki link çubuğuna yapıştırın. Video linkini yapıştırıp arama simgesine bastığınızda videonun altında “Arama Sonuçları” olarak izlemek istediğiniz videoyu göreceksiniz. Ona tıkladıkladıktan sonra videonuz sitenin önerdiği uygulamalardan birindeyse otomatik olarak izlemeye başlarsınız. Sitenin önerdiği uygulamaları linki yapıştırdığınız adres çubuğunun yanındaki küçük YouTube logosuna basarak görebilirsiniz.
 4. Link eklediğiniz adres çubuğunun yanında odanızın linki bulunmaktadır. Onu kopyalayarak birlikte izlemek istediğiniz arkadaşınıza atabilirsiniz. 

Eğer bu uygulamalardan birinde değil de herhangi bir siteden izlemek istiyorsanız:

 1. Linki ekleyin ve arama yapın. Video bölümünün altındaki arama sonuçlarından videoya tıklayın.
 2. Bundan sonra video bölmesinde “Browser extension required” yani kullandığınız tarayıcı için eklenti isteyen bir yazı çıkacak. “Install Extension” diyerek sayfada kullandığınız tarayıcı için olan eklentiyi indirin. Bu tek seferlik bir işlemdir. Üye olmazsanız bile daha sonra bu işlemi tekrar yapmanız gerekmez. Aynı işlemi siteyi kullanacak olan arkadaşınızın da yapması gerekiyor.
 3. Eklentiyi kurup açtıktan sonra video linkini tekrar yapıştırın. Alttaki arama sonuçlarından videonuza tıklayın. Video ekranında açmak istediğiniz sitenin W2G ile uyumlu olmadığı hakkında bir uyarıyla karşılaşacaksınız. Burada linkin yanındaki “Open” sekmesine tıklayın. Karşınıza yeni bir sekmede videonun bulunduğu web sitesi açılacaktır. Tekrar video eklediğiniz sayfaya dönün ve video bölümündeki “Link video” yazısına tıklayın. Neler paylaşacaksınız sekmesinden açılan sayfayı seçin ve paylaş deyin. 
 4. Burada ufak bir tavsiye verelim: Videonun bulunduğu asıl sayfa ve Watch2Gether tarafından açılan sayfaları karıştırmamak için linki kopyaladığınızda videonun bulunduğu asıl sayfayı kapatabilirsiniz.
 5. Link eklediğiniz adres çubuğunun yanında odanızın linki bulunmaktadır. Onu kopyalayarak birlikte izlemek istediğiniz arkadaşınıza atabilirsiniz.
 6.  Videoyu durdurmak, ileri-geri sarmak ve ses ayarları için açılan sekmeyi değil, link eklediğiniz sayfadaki video ayarlarını kullanın.

Görüntülü veya sesli iletişim için ise video izlediğiniz sayfanın altındaki kullanıcıların gözüktüğü paneldeki mikrofon simgesini veya kamera simgesini kullanabilirsiniz. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir