Birbirinden Eğlenceli ve Yararlı 10 Web Sitesi!

İnternet dünyasındaki eğlenceli ve bir o kadar yararlı 10 tane web sitesini sizler için bir araya getirdik.


İnternet dünyasında birbirinden eğlenceli ve bir o kadar da ilginç web siteleri var. Bugün sizler için içlerinden en eğlenceli ve en yararlı olanlarını derledik. Bu web sitelerinde dilediğiniz gibi gezebilir, gününüzü eğlenceli ve yararlı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Hadi bu listeye birlikte göz atalım!

 1. 1 WebGL Water


  WebGL Water, arayıcınızda oynayabileceğiniz ilginç bir su ve havuz simülatörüdür. Bu web sitesinde farenizin imleci ile su üzerinde dalgalar oluşturabilirsiniz. Farklı açılardan bakmak için fare imleciniz ile arka planı tutarak kamera açısını değiştirebilirsiniz. Havuzun içindeki küreyi istediğiniz gibi hareket ettirebilir, hatta L ve G tuşları kullanarak yerçekimini değiştirebilir ve kürenin hareketlerini izleyebilirsiniz.

  Web sitesi için tıkla!

 2. 2 Wab


  Bir site düşünün ki size dünyadaki en eski oyunların demolarını oynatabiliyor. Bu web sitesi en eski dijital oyun demolarını barındıran ve onları size tarayıcı üzerinden oynamanıza olanak sağlayan bir web sitesi. Eğer sizler de bir nostalji yaşamak isterseniz bu web sitesine bir göz atın deriz.

  Web sitesi için tıkla!

 3. 3 Human Terrain


  Dünyadaki tüm insanların bir web sitesi içine sığdığını hayal et! Bu web sitesi, dünya nüfusunu 3B olarak görmenizi sağlıyor bununla birlikte son 30 yıldaki nufüs değişimlerini ülke, şehir ve bölge olarak incelemenizi sağlıyor.

  Web sitesi için tıkla!

 4. 4 Based on a True True Story?


  Bir film izlersiniz ve sonunda "Gerçek bir hikayeye dayalıdır." yazısını görürsünüz. Peki, bu gerçek hikayeye dayalı filmler ne kadar geçeği yansıtıyor hiç düşündünüz mü? Düşündüyseniz o zaman bu web sitesi tam size göre! "Based on a True True Story?", gerçek bir hikayeye dayalı olan filmlerin ne derece gerçeği yansıttığını gösteren bir web sitesidir.

  Web sitesi için tıkla!

 5. 5 Localingual


  Dünyadaki insanların aksanlarını merak ediyor musunuz? O zaman bu web sitesine bir göz at deriz. Bu web sitesi dünyanın her yerinden aksanları dinlemenizi ve kayıt etmenizi sağlayan bir interaktif harita sunuyor size. Özellikle Ankara'yı dinlemenizi tavsiye deriz!

  Web sitesi için tıkla!

 6. 6 Conserve the Sound


  Gerçek bir nostalji düşkünü iseniz bu web sitesi tam sizlik! Conserve the Sound; 1910'dan itibaren eski telefonların, langırt makinalarının, kameraların, daktiloların, fanların, video oyun konsollarının ve daha birçok nostaljik ürünün çıkardığı seslerin kayıtlarını arşivleyen bir web sitesidir.

  Web sitesi için tıkla!

 7. 7 Bird Sounds


  Hayvanları, özelikle kuş türlerini seviyorsanız bu web sitesi tam sizlik! Bu web sitesi dünya üzerindeki binlerce kuş türünün ses kayıtlarını içeriyor. Bird Sounds, merak ettiğiniz bir kuş türünün sesini dinlemenize sağlayan eğlenceli ve meraklarınızı giderecek bir web sitesidir.

  Web sitesi için tıkla!

 8. 8 Animated Knots


  Sert ve sıkı bir düğüm atmak çoğu zaman hepimizin sorunu olmuştur. Bu web sitesi sizin için bu işi kolaylaştırıyor. Animated Knots; balıkçılık, izcilik, arama kurtarma gibi farklı disiplinlerdeki düğümlerin nasıl atıldığını animasyon şeklinde gösteren çok yararlı ve hayatımızı kolaylaştıran bir web sitesi.

  Web sitesi için tıkla!

 9. 9 The Boat


  Çizgi roman severler için harika bir web sitesi! Bu web sitesinde çizgi roman okuyabiliyorsunuz fakat animasyonlar, uçan kaçan yazılar, ses efektleri ve birçok özellik bulunuyor. Bir nevi interaktif çizgi roman olarak nitelendirilebilir. Birçok alanda ödüller almış bu yapıma bakmanı tavsiye ederiz.

  Web sitesi için tıkla!

 10. 10 Passport Index


  Yurt dışına seyahat etmeyi düşündüğümüzde aklımıza "Vizeli mi? Vizesiz mi?", "Sadece pasaportla girebiliyor muyuz?" gibi sorular geliyor. Bu soruların cevabını tek bir web sitesinden aldığınızı düşünün. Passport Index, sizin için vizeyle ya da vizesiz nereye gidebileceğinizi gösteren ek olarak pasaportları karşılaştırmanızı ve onları sıralamanıza olanak veren bir web sitesidir.

  Web sitesi için tıkla!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
4
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.