Başlangıç Seviyesindeyseniz Bu İngilizce Kitaplar Tam Size Göre!

İngilizce seviyenizi geliştirmek için seçilmiş kitapları sizler için sıraladık. İşte birbirinden güzel İngilizce başlangıç seviye kitapları!


Yabancı dil öğrenmek günümüzde en çok ihtiyaç duyulan konulardan biri. Özellikle de iş hayatında oldukça aranan bir özellik haline geldi. En çok tercih edilen diller arasında İngilizce geliyor tabii ki. İlkokuldan başlayıp üniversite dâhil, eğitim hayatı boyunca bütün okullarda İngilizce dil eğitimi veriliyor. Bunun yanı sıra çeşitli kurslarda da İngilizce dil eğitimi almak mümkün. Aynı zamanda dil gelişimini kolaylaştırmak için çeşitli kitaplar da mevcut. Birçok kişi başlangıç seviyesinde İngilizce kitapları okuyarak kendini geliştirebilir. Bu kitaplardan birkaçını sizlere tanıtmak için sıraladık:

 1. 1 Meiko And The Fifth Treasure


  Kitap, bir çocuk kitabı olmasına rağmen Japon kültürünü merak edenler için harika bir seçenek. Yazarı Eleanor Coer olan kitap aynı zamanda basit ve anlaşılır bir İngilizceye sahip olduğu için başlangıç seviyesindekiler için oldukça uygun.

 2. 2 Peter Pan


  Çocukluktan erişkinliğe, yediden yetmişe herkesin çok iyi bildiği bir kitap. Bir çocuk kitabı olarak görülse de aslında her yaşa hitap eden bir yapısı var. Yazarı J. M. Barrie olan kitap sade bir yazıya sahip olduğu için İngilizceye yeni başlayanlar için oldukça kolay anlaşılabilen ve uygun bir kitap.

 3. 3 The Giver


  Kitap biraz uzun olmasına karşın konusu ile oldukça ilgi çekici. Bu sebeple okuyucuyu içine çeken bir kurguya sahip. Yazım şekli oldukça basit olmasından kaynaklı İngilizceye yeni başlayanlar için oldukça uygun kitaplar arasında yerini alıyor. Yazarı Lois Lowry kitabında ütopyada olduğunu düşünenlerin çok sonra aslında ütopyada değil de distopyada olduklarını fark etmelerini konu almış.

 4. 4 The Outsiders


  Yazarı S. E. Hinton olan kitabın aynı zamanda filmi de yayınlanmıştı. Yazarının 18 yaşında yayınladığı kitap, yazarın yaşına göre oldukça derin içeriklere sahip. Bu yüzden okuyucunun ilgisini çekiyor. Aynı zamanda kitap içindeki cümlelerin kısa ve sade olması da İngilizceye yeni başlayanlar için oldukça uygun bir kitap olmasını sağlıyor.

 5. 5 African Safari Adventures


  Adından da fark edildiği üzere Afrika’ya kısa bir gezintiye çıkıyoruz. Yazarı Thomas Walsh olan kitabımız, Uganda'da gönüllü çalışan doktorların Afrika’nın içlerine doğru yaptıkları gezilerde başlarına gelen olayları konu alıyor. Fakat kitap bu konuyu o kadar sade bir dille anlatmış ki hem sade hem de sürükleyici bir eser bizi karşılıyor. İngilizceye yeni başlayanlar için uygun alternatifler arasında yerini almış durumda.

 6. 6 Sincerely Carter


  Yazarı Whitney Gracia Williams olan kitabın konusunda yakın arkadaşına âşık olan bir adam anlatılıyor. Bir erkeğin dilinden naif bir aşkın aktarılışına şahit olacağımız bir kitap. Biraz romantik ve naif kitaplardan hoşlananlar için harika bir alternatif. Kitabın dili çok sade olduğu için okurken kitabı anlamak çok kolay, aynı zamanda kitaptaki duygular incelikle ele alındığından İngilizceye yeni başlayanlar için uygun bir kitap.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir