Başak Burcu Özellikleri Nelerdir? (23 Ağustos – 22 Eylül)

Merkür’ün yönettiği temizlik, titizlik denilince akıllara gelen Başak burcunun özellikleri nelerdir? Başak kadını ve erkeği nelerden hoşlanır?


Başak burcu, zodyak burçlar kuşağının altıncı burcudur. Merkür tarafından yönetilen bu burç, toprağın değişkenidir. Düzeni, temizliği, titizliği ve hizmeti sembolize eder. Başak burcunun cümlesi “Analiz ederim, kusursuz olsun isterim”dir. Eşyaları üzerinde fazla kontrolcüdür. Pratik yönleri onlara her zaman sorumluluk aldırır.

Başak burcunun kimlik bilgileri nelerdir?

 • Element: Toprak
 • Nitelik: Değişken
 • Yönetici gezegeni: Merkür
 • Cinsiyeti: Dişil
 • Karşıt burcu: Balık
 • Arketipi: Hasat eden, zanaatkar, ekip biçen
 • Gölgesi: Estetik zevkten yoksun, bilgiçlik taslayan, insanlardan kaçan
 • Rengi: Yeşil ve kahverengi
 • Anahtar sözcükleri: Analiz etmek, konuşmak, araştırmak, titizlik, iletişim, ayrıntılar, düzen, istatistik, hastalık hastası, soğukluk, bilim, eleştirel, detaycılık, hizmet odaklı, egoist, kesinlik, plan-program.
 • Olumlu yönleri: Doğruyu yanlışı, zararlıyı faydalıyı çok iyi ayırt edebilirler. Her şeyi en ince detayına kadar analiz eder. Başak burcuna bir iş verildiği zaman o mutlaka en iyi şekilde yapacaktır. Her şeyi planlayıp programlar. İletişim yetenekleri gelişmiştir. Çok çalışkandır.
 • Olumsuz yönleri: Çok fazla kontrolcüdür. Yaptığı işleri herkes bilsin isterler. Her şeye karşı bir eleştirileri vardı. Kolay beğenmezler. Dışarıya karşı soğukturlar. Başak burçları en takıntılı burçlardandır. Kompleks sahibidir. Planına uymayan, belirsiz her şeyden uzak durur. 

Başak burcu kadını özellikleri nelerdir?

Başak burcu kadını çok titizdir. Hem iş hayatında hem de ilişkilerinde her şeyi planlamak, programlamak ve ona uymak ister. Karşısındakilerden de bunu bekler. İlişkilerinde duygudan çok zekaya, iletişime, dakikliğe önem verir. Çok seçici oluğundan ya geç evlenir ya da hiç evlenmez.

Başak burcu kadını, her şeyde netliğe ve kararlılığa önem verir. Bir iş net değilse yapmaz, bir ilişki net değilse başlamaz. Duygularını belli etmekte zorlansa da kendini güvende hissettiği ilişki içerisinde sadık ve tek eşlidir.

Başak burcu olan kadın ünlüler: Merve Boluğur, Gülben Ergen, Bergüzar Korel, İclal Aydın, Hande Ataizi, Yağmur Tanrısevsin, Beyonce, Blake Lively, Salma Hayek, Claudia Schiffer…

Başak burcu erkeği özellikleri nelerdir?

Başak burcu erkeği, Başak kadını gibi fazla titizdir. İlişkilerinde çok detaycıdır, her şeyi kurcalamak ve didiklemek ister. Bu da ilişkinin yıpranmasına neden olur. Söylenen, her şeyden şikayet eden insanları sevmez fakat kendisi yapar.

Başak burcu erkeği, kadını gibi kıvrak zekalı, kurnaz ve sivri dillidir. Kendine karşı çok acımasızdır, kendi dahil her şeyi eleştirir. Hizmet odaklı ve çalışkandır. Ona verilen her işi detaylı çalışarak titizlikle ve özveriyle en iyi şekilde yapar.

Başak burcu olan erkek ünlüler: Uğur Dündar, Ali Sunal, Aras Bulut İynemli, Paul Walker, Michael Jackson, Keanu Reeves, Dylan O’brien…


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir