Bankalar Neden Satılır?

Bankaların işlevi nedir? Bankalar neden satılır? Tüm sorularınızın yanıtını yazımızı okuyarak bulabilirsiniz!


Bankalar para saklama konusunda hayatımızı kolaylaştırır. Para saklamayı saymazsak kredi çekip para almak için de işimize yararlar. Bu bankalardan kredi kartı alınarak alışverişler kolay hale gelebilir ve bu kartlarda kolayca para saklayabiliriz. Peki bankalar neden satılır?

Alışveriş nedir?

Alışveriş bir bireyin ihtiyaç veya zevk duyduğu şeyi almasıdır. Bu; yiyecek, kıyafet, eşya gibi şeyler olabilir. Alışveriş yüz yüze hariç internetten de yapılabilir. Belli başlı internet siteleri bazı markalarla anlaşma yapar ve biz o internet sitesinden anlaşma yapılan markanın ürünlerini alabiliriz. Yüz yüze olarak da alışveriş merkezleri en çok kullanılan yerler arasında 1 numarada. Alışveriş merkezlerinde bir birey bir marka ile anlaşıp bir alışveriş merkezinde dükkân açmak ister. Belli bir kira ücreti karşılığı o alışveriş merkezinde dükkânı açabilir. 

Bir başka seçenek olarak bir marka, alışveriş sitesinde dükkanını açmak ister ve yine belli bir kira karşılığı o alışveriş merkezinde dükkanını açabilir. Bu dükkanlar daha çok bireylerin ihtiyaçlarını giderebileceği yerlerdir. Kıyafet dükkanı, yiyecek dükkanı bunlara en iyi örneklerdir. Bazıları ise insanların zevkleri için açılmış dükkanlardır. Oyuncakçı, kırtasiye bunlara en güzel örnekler arasındadır.

Banka nedir? Bankalar neden satılır?

İtalyanca banca olan banka kolaylıkla para, evrak, önemli eşya saklanabilen bir yerdir. Bu bankalardan kredi çekip para da alınabilir. Dünya'nın çoğu gelişmiş ülkelerinde her şehirde en az 1 tane banka vardır. Dünya’nın en iyi bankaları İsviçre’de bulunuyor. Çoğu ülkenin parası onların bankalarında. Bu sebeple çoğu ülke İsviçre’yle arasını bozmak istemiyor.

Banka satışının birçok sebebi olabilir. Banka belli bir müşteri kitlesine ulaşamadığı zaman belli bir gelir elde edemez ve tüm yatırımları boşuna gider. Bu sebeple banka satılabilir. Bankaların her zaman tamamı satılmak zorunda değildir. Bazen sadece belli bir bölümü satılır. Bunun sebebi yatırım yapmaktır. Alan kişi o bankaya yatırım yapmış olur. Bu bazen iyi bir sonuç doğursa da bazen çok kötü sonuçlar doğurabilir. Bir banka açmak kolay bir iş değildir. Devlet izni gerekir ve bu banka için belli bir miktar para yatırılması zorunludur. Her canı isteyen banka açamaz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
2
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir