Aslan Burcu Özellikleri Nelerdir? (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Güneş’in yönettiği, kendi gibi parlayan Aslan burcunun özellikleri nelerdir? Aslan kadını ve erkeği nelerden hoşlanır?


Onu yöneten gezegen gibi girdiği her ortamda ışık saçarak parlayan Aslan burcu, zodyak burçlar kuşağının beşinci burcudur. Aslan burcu, burçlar kuşağının en hayat dolu burçlarındandır. Aslan burcunun en fazla söylediği sözler ise “Yapacağım, yaparım, gezdim, gördüm ve fethettim” cümleleridir. Lüks onların ayağının altına serilmiştir ve onlar da paylarına aldıkları bu lüksten faydalanmayı iyi bilir. Oldukça cömerttir. Parlamayı ve parlatmayı bilir.

Aslan burcunun kimlik bilgileri nelerdir?

 • Element: Ateş
 • Nitelik: Sabit
 • Yönetici gezegeni: Güneş
 • Cinsiyeti: Eril
 • Karşıt burcu: Kova
 • Arketipi: Kral
 • Gölgesi: Lord ve efendi, palavracı
 • Rengi: Altın sarısı, turuncu
 • Anahtar sözcükleri: Eril, baba, sanat, sahne, yaratıcılık, yaratmak, kral, parlamak, yaşam sevgisi, ego, yönetici, gurur, kibir, cömertlik, şans, kendine güven, kalp, ben merkezli, irade.
 • Olumlu yönleri: Organizasyon planlamada çok iyilerdir. Sorunları çözmede, sorunlara çözüm bulmada çok yeteneklilerdir. Sevgilerini göstermekten hiç çekinmezler. Aslan burcu, her konuda cömert ve eli açıktır. Cesurdur, öne atılmaktan geri durmak gibi bir özelliği yoktur.
 • Olumsuz yönleri: Saygınlık görmek isterken kibirli davranışlar sergiler. Benmerkezcidir. Her şeye tek başına yetişmeye çalışır, kendini tehlikeye atmaktan geri durmaz. Başına buyruk ve inatçıdır. Megalomandır.

Aslan burcu kadını özellikleri nelerdir?

Aslan burcu kadını ne istediğini bilen ve davranışları tutarlı olan kadındır. Bir aslan burcu kadının hayatınızdaki yerinden hiçbir zaman şüpheye düşmezsiniz. Ne hissediyorsa onu yansıtır. Ateşli bir aşıktır. Sevilmekten, pohpohlanmaktan çok hoşlanır.

Aslan burcu kadını bir ortama girdiğinde en sönük haliyle bile dikkatleri üzerine çekebilir. Ancak kendini yetiştirememiş olanları ise fazla egoist ve megaloman olur. İkinci planda kalmayı sevmez. Kariyer alanında yönetici olmayı ister.

Aslan burcu olan kadın ünlüler: Meryem Uzerli, Sibel Can, Sinem Kobal, Neslihan Atagül, Jennifer Lopez, Madonna, Jennifer Lawrence, Coco Chanel, Mila Kunis…

Aslan burcu erkeği özellikleri nelerdir?

Aslan burcu erkeği, sevgisini gösterme konusunda en cömert tiplerdir. Oldukça romantiktir. Sürprizler yapmayı, partnerini yükseltmeyi sever. Cinselliğe çok düşkündür, tutkuludur. Sıcak, dışa dönük ve eğlencelidir.

Aslan burcu erkeği de kadını gibi yönetici konumda olmaya bayılır. Sevdiği insana karşı sadakat ile bağlıdır. Hatalarından ders alma konusunda zayıftır. Heyecanlıdır, sürekli tehlikeye atılmaya bayılır.

Aslan burcu olan erkek ünlüler: Orhan Gencebay, Halil Sezai, Murat Dalkılıç, Engin Altan Düzyatan, Ben Affleck, Chris Hemsworth, Daniel Radcliffe, Stanley Kubrick, Robert De Niro…


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.