Andulasyon Zayıflama Nedir?

Çoğumuz diyet veya zayıflamak istemiştir. Peki Andulasyon zayıflama nedir? Hemen öğrenmek için okumaya başla!


Zayıflama, fiziki olarak değil sağlık açısından değerlendirilmelidir çoğu zaman. Kilolu bireylerde birçok sağlık problemi ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden kilolu insanlar en başta sağlık açısından sonrasında görünüm için kilo vermelidir. Vücut kitle indeksi, kilolu kısmına geçen bireyler bunu önüne geçmediğinde obez kategorisine çıkabilmektedir. Obezlik, sağlık açısından oldukça olumsuz etkiler doğurmaktadır. Peki, andulasyon zayıflama nedir?

Andulasyon zayıflama nedir?

Andulasyon zayıflama tekniği, günümüzde teknolojinin gelişmesiyle oldukça kullanılan bir tekniktir. Verilen titreşimler ile hücre yenilenmesi, metabolizma hızlandırılması sağlanılmaktadır. Genelde 15 dakika olmak üzere 2 seans ile yapılmaktadır. Terapiyi aldıktan hemen sonra sonuç elde edilmektedir. Her seans için 5 ile 8 cm arası incelme garantisi verilmektedir. Aynı zamanda andulasyon terapisinin, ağrılı hastalıklarda kullanıldığı da barizdir. Bel-boyun fıtığı, romatizma, huzursuz bacak sendromu gibi hastalıklarda da ağrıların azalmasına yardımcı olmaktadır.

Andulasyon terapiye kimler gidebilir?

Andulasyon terapisinde genelde hamile olan bireylerin gidilmemesi gerektiğini vurgularlar. Sebebi, verilen titreşim sayesinde hızlanan kalp atışları, bebeği etkileyeceğinden dolayıdır. Bunun dışında sağlık sorunu olan, obezite ile mücadele eden, sağlıklı zayıflama isteyen bireyler andulasyon terapiyi tercih edebilir. Obezite başlangıcı olanlar için yaklaşık olarak 3-5 ay arası, kilolu bireyler için 2 ile 3 ay arası ve obezite olan bireyler için 6-9 ay arası seans uygulanmaktadır.

Andulasyon terapi zayıflamak için yeterli midir?

Andulasyon terapi vücut kitle indeksine göre çoğu zaman tek başına yeterli olmamaktadır. Bu terapi ile birlikte aynı zamanda diyetisyenden doğru listeyi almak da gerekmektedir. Aç kalmadan, vücut yağ oranına, ihtiyaca göre diyet yapılmalıdır. Doğru ve hızlı sonuçlar için en doğrusu bu olacaktır. Bireylerin kendi kendine yaptığı diyetler, vücut için yararlı olmayabilir. Bu süre zarfında protein veya karbonhidrat ihtiyacını karşılayamayabilir.

Andulasyon terapi Türkiye'de var mı?

Andulasyon terapisi Türkiye'de çoğu ilde mevcuttur. Hastanelerden ziyade bu terapi diyetisyenlerde de bulunmaktadır. Uzman desteği almadan, bilinçsizce kullanılmamalıdır. Kullandıkça etkisi artan, terapide gün içinde bir saati aşmamak kaydı ile çalıştırmaktadır diyetisyenler. Genelde bir bireye gün içinde yarım saat terapi uygulanır. Yarım saat içinde 5-8 arası incelme garantisi verilmektedir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.