Akrep Burcu Özellikleri Nelerdir? (23 Ekim – 21 Kasım)

Zodyak kuşağının küllerinden doğarak her zaman kendini dönüştürebilen Akrep burcunun özellikleri nelerdir? Akrep kadını ve erkeği nelerden hoşlanır?


Plüton’un yönettiği yeraltının efendisi olan Akrep burcunun temel odağı dönüşümdür. Hayatları yıkım ve bu yıkımdan Anka Kuşu gibi küllerinden doğarak çıkmayı başarmak, kendilerini dönüştürmek üzerine kuruludur. Akrep burçlarının en çok kullandığı iki cümle vardır: “Arzuluyorum” ve “Derinlemesine inceliyorum” der.

Akrep burcunun kimlik bilgileri nelerdir?

 • Element: Su
 • Nitelik: Sabit
 • Yönetici gezegeni: Mars, Plüton
 • Cinsiyeti: Dişil
 • Karşıt burcu: Boğa
 • Arketipi: Büyücü, şaman
 • Gölgesi: Vampir
 • Rengi: Bordo, siyah
 • Anahtar sözcükleri: Yenilenme, dönüşüm, yıkım, yeniden doğmak, gizlilik, sırlar, yeraltı, cinsellik, kindar, güç, kararlılık, kuşkucu, kıskanç, derinlemesine araştırmak, dedektiflik, alaycı, inatçı, ölüm, ketum.
 • Olumlu yönleri: Akrep burcu insanı yoğun, güçlü, azimli ve tutkuludur. Sezgileri çok kuvvetlidir. Yüksek hayal gücüne sahiptir. Güvenilirdir. Akrep burcuna bir sır verdiyseniz onu kimseyle paylaşmayacağından emin olabilirsiniz. Hayatına aldığı insanı iyi yönde değiştirir, dönüştürür.
 • Olumsuz yönleri: İnsanların duygularını hemen çözümleyen, sezen Akrep burçları manipülasyon konusunda ustadır. Aşırı kıskanç ve şüpheci yapıları ile insanları bıktırır. Güce odaklı ve aşırı hırslı olması önüne gelen her şeyi yıkabileceğini de gösterir. Çok kincidir. Ona bir zarar verdiyseniz bunu unutmaz.

Akrep burcu kadını özellikleri nelerdir?

Akrep burcu kadını ketumdur. Karşısındakine güvenene kadar ne hissettiğini anlamazsınız. Çok şüpheci ve kıskanç yapıları ilişkilerini zora sokabilmektedir. Karşısındaki kişiden yüzde yüz dürüstlük ister. Akrep kadınlarının doğuştan seksi bir aurası vardır.

Akrep burcu kadını tutkulu, kıskanç ve sahiplenici bir aşıktır. Sezgileri kuvvetlidir, bu da onları gizemli bilimlere yöneltir. Zor beğenir ancak beğendiğini bırakmaz. Sevgisi de nefreti de uçlardadır. İyi bir psikolog olabilirler.

Akrep burcu olan kadın ünlüler: Gökçe Bahadır, Selma Ergeç, Nur Fettahoğlu, Berrak Tüzünataç, Özge Ulusoy, Şevval Sam, Scarlett Johansson, Anne Hathaway, Katy Perry, Carly Rae Jepsen…

Akrep burcu erkeği özellikleri nelerdir?

Akrep burcu erkeği, kadını gibi doğuştan yüksel libidoya sahiptir. Tutkulu ve mahremiyetine çok düşkündür. Sevdiği insana karşı derin bağlarla bağlıdır. Her türlü sporu sever. İlişkilerinde tutarlılık ve açık sözlülük bekler.

Akrep burcu erkeği, şeytan tüylüdür. İstediği an istediği her şeye sahip olabilir. Hafızaları çok kuvvetlidir. Israrı sevmezler. Akrep kadınları gibi iyi psikolog veya cerrah olabilirler. Duyguları konusunda olukça ketumdur.

Akrep burcu olan erkek ünlüler: Kemal Sunal, Kıvanç Tatlıtuğ, Teoman, Ahmet Kural, Alp Kırşan, Berk Oktay, Leonardo Dicaprio, Dostoyevsky, Ryan Gosling, Bill Gates…


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir