Tanrı’nın Eli’ne Veda!

Diego Maradona'nın ardından futbol dünyasının veda sözleri...


Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Diego Maradona’nın ardından futbolun ünlü isimleri onun için paylaşımlarda bulundular. Messi, Ronaldo, Ronaldinho, Zidane ve daha fazlası… İşte, ünlü isimlerin efsanenin ardından söylediği sözler…

Zlatan İbrahimovic

“Maradona, futboldan daha büyüktü. O bir efsaneydi hatta bazılarının diniydi. Yaptığı her şeyi kalbiyle yaptı ve dünya onu bu yüzden sevdi. Her zaman kendisi gibi davrandı.”

Pele

“Ne üzücü bir haber. Ben mükemmel bir arkadaşımı, dünya bir efsaneyi kaybetti. Söyleyecek çok şey var ama şimdi Allah ailesine güç versin. Umarım bir gün onunla birlikte gökyüzünde top oynayabiliriz.”

Messi

Arjantinliler ve futbol için çok üzücü bir gün. Aramızdan ayrılmayacak çünkü Diego ebedidir. Onunla birlikte yaşadığım tüm güzel anları unutmayacağım. Tüm ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Huzur içinde yatsın.

Cristiano Ronaldo

Ben bir arkadaşıma, dünya ise bir dahiye veda ediyor. Şimdiye kadar en iyisi. Çok erken aramızdan ayrılıyor, sınırları olamayan bir miras ve yeri asla doldurulmayacak bir boşluk bırakıyor. Huzur içinde yat. Asla unutulmayacaksın.

Ronaldinho

Arkadaşım, idolüm, 10 numaram... Bize bıraktığın tüm anlar için sonsuz teşekkür ediyorum; sahada bir oyunda ya da bir akşam yemeğinde. Sohbetlerimizi özleyeceğim. Sonsuza kadar...

Zinedine Zidane

Futbola kattığın büyü için teşekkürler. Futbol dünyası, bir dehayı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

Jose Mourinho

Oğlum nasıl Maradona’yı izleyemediyse, ben de Stefano’yu futbol oynarken hiç görmedim. Ama babamın anlattıkları sayesinde çok şey biliyorum. Diego’yu çok özleyeceğim. Onunla daha fazla zaman geçirmediğim için üzgünüm, bunu çok isterdim. Ailesi, arkadaşları ve takım arkadaşları onu tanıdıkları ve çok zaman geçirdikleri için ayrıcalıklı insanlar.

Onu çok iyi tanıyordum ve büyük mağlubiyetlerimden sonra her zaman beni arayıp ‘Mou unutma sen en iyisisin’ derdi. Ancak büyük zaferlerimden sonra hiç aramazdı. Onu özleyeceğim ve çok üzgünüm. Ama gülümsemeyi bırakmayacağım. Çünkü onunla geçirdiğim her dakikada birlikte gülüyorduk.

Sergio Agüero

Agüero eski kayınpederi için “Seni asla unutmayacağız. Her zaman bizimle olacaksın.” sözlerini söyledi.

Carlo Ancelotti

Harika bir oyuncuydu. Milan'da oynarken rakibimdi. Bazen onu durdurmak için tekme atmaya çalışırdım ama işe yaramazdı. Çok hızlı ve güçlüydü.

Jurgen Klopp

Benim oyunculuk dönemimin en iyisiydi. Onunla bir kez tanışma fırsatı buldum. Benim için Papa ile buluşmak gibi bir şeydi.

Marcelo Bielsa

Bizim için idol olarak kalmaya devam edecek. Sizi mutlu eden birini kaybetmek, elbette insanı güçsüz hale getiriyor.

Ronaldo

Biz futbolseverler için ne kadar üzücü bir gün. Sporumuz en büyük idollerinden birini kaybetti. Çocukluğumdan beri yeteneği bana ilham veren harika bir arkadaşımı kaybettim. El Pibe, mirasın ebedidir. Sahadaki sihriniz asla unutulmayacak. Huzur içinde yat dostum.”

Eric Cantona

Seni özleyeceğim Diego ama benim için ölmedin. Nasıl hissettiğimi söyleyecek sözlere sahip değilim...”

Didier Drogba

Sanatının dehası. Futbolun ustası. Tüm zamanların en iyilerinden biri. Huzur içinde yat Diego Maradona.

Andriy Shevchenko

Her zaman benim yüzümü güldürdün. Futbolseverler için yaptıklarını kimse silemez. Huzur içinde yat efsane.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum