Sonradan İslam Dinini Tercih Eden Futbolcular

Daha önce başka bir dine mensup olup sonradan İslam’a inanan futbolcuları derledik! İşte sonradan Müslüman olan 10 futbolcu...


Futbol, inancın hâkim olduğu bir oyundur. Bu inanç sadece saha içinde değil, saha dışında da futbolcuların yaşam tarzını etkilemiştir. Aslında birçok futbolcunun gol sevincinde hangi dine inandığını az çok anlayabiliyoruz. Ancak bugün, daha önce başka bir dine mensup olup sonradan İslam’a inanan futbolcuları listeledik. İşte sonradan Müslüman olan 10 futbolcu…

1. Philippe Senderos

Bir dönem Arsenal ve Milan formaları giyen defans oyuncusu Senderos, sonradan İslam dinini tercih edenlerden. İlahiyat bölümü mezunu olan Senderos, futbol dışında dini kitaplar okuduğunu açıklamıştır.

2. Marlon King

İngiltere'nin çeşitli kulüplerinde futbol oynayan Marlon King, ülkesinde işlediği bir suç sonrasında hapis cezası aldı. Hapiste de İslam dinine inanmayı seçti.

3. Emmanuel Adebayor

Ülkemizde Başakşehir ve Kayserispor forması giyen ünlü futbolcu Emmanuel Adebayor, 2014’te İslam dinine merak saldığını açıklamıştı. 2015 yılında ülkesinde düzenlenen törende kelime-i şehadet getirerek Müslüman olmuştur.

4. Abel Xavier

Bir dönem Galatasaray forması giyen Mozambik asıllı Portekizli futbolcu Abel Xavier, Galatasaray'da Müslüman olduğunu açıklamıştır. İslam dininin barış, eşitlik, özgürlük ve umut özelliklerinden etkilenen futbolcu ismini Faysal olarak değiştirmiş, kendini Afrika'da açlık sıkıntısı yaşayan insanlara yardımcı olmaya adamıştır.

5. Franck Ribery

Dünyaca ünlü futbolcu Franck Ribery, Müslüman olan eşinden etkilenip İslam dinini seçen futbolcular arasındadır. Ayrıca 2005 yılında Galatasaray forması giymiştir.

6. Nicolas Anelka

Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Nicolas Anelka, Ramazan ayında tutulan oruçtan etkilenmiştir. Daha önceden de Müslüman gibi yaşadığını açıklayarak Hristiyanlıktan Müslümanlığa geçmiştir.

7. Eric Abidal

Barcelona'nın ünlü sol beki Eric Abidal, sık sık Kur'an-ı Kerim okumasıyla biliniyor. 2007 yılında eşinin Müslüman olmasından etkilenen yıldız futbolcu İslam dinini tercih etmiştir.

8. Danny Blum

Alman futbolcu Danny Blum, sonradan Müslüman olan futbolcular arasındadır. Müslüman olmasındaki en büyük etkenler büyüdüğü çevrede Müslüman arkadaşlarının olması ve bir camii ziyaretinde duyduğu huzur olmuş.

9. Thierry Henry

Hristiyan olarak dünyaya gelen yıldız futbolcu Thierry Henry, sonradan Müslüman olduğunu açıklamıştır. Fransa milli takımındaki Müslüman olan futbolcu arkadaşlarından etkilendiğini açıklamış, Müslüman olduğunu ancak dindar olmadığını söylemiştir.

10. Paul Pogba

Paul Pogba, dünyaya Müslüman olarak gelmediğini, annesinin Müslüman olduğunu ve bu sayede İslam diniyle tanıştığını açıklamıştır. Sonradan İslam dinini seçen Pogba, Kabe'yi ziyaret etmiş ve Müslümanlığın kendisini daha iyi biri yaptığını söylemiştir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir