Mert Müldür Kimdir?

EURO 2020 ile dikkatlerimizi çeken Mert Müldür kimdir? Genç yıldızın futbol hayatı nasıl başlamıştır ve başarılarının kaynağı nedir?


Mert Müldür, 3 Nisan 1999 doğumludur. Avusturya’nın Viyana kentinde dünyaya gelen Türk asıllı oyuncu, Koç burcudur. Boyu 1.88 olan futbolcu, çift ayakla sağ bek oynamaktadır. Çocukluğundan beri futbolla iç içe olmuş, küçük yaşlarda sporla ilgilenmeye başlamıştır.

Futbola olan düşkünlüğü küçük yaşlarda başlayan Müldür, evde çok fazla top oynarmış. Bu duruma kızan ailesi, onun bu hayranlığını fark etmiş. Futbola olan ilgisinden dolayı annesi onu Rapid Wien'in seçmelerine yazdırmış ve oyuncu başarılı olmuş.

Mert Müldür, futbolla ilk tanıştığı zamanlar gol atmayı çok sevmesi nedeniyle başta forvet oynuyormuş. Bir antrenmanda antrenörü, tüm mevkileri değiştirince stoper olarak daha iyi olduğunu fark etmiş. O günden sonra da futbolcuyu bu mevkide çalıştırmak isteyen antrenörün teklifini kabul eden genç yıldız kendisini bu yönde ilerletmiş.

7 yaşında girdiği Rapid Wien'de U7'den U18'e kadar oynadı. 2018 yılında ise Rapid Wien A takımında oynamaya başladı. Altyapıda oynarken ailesi tarafında destek gören genç futbolcunun kariyerinde ailesinin de etkisi büyüktür.

U17 için Türk Milli Takımı’ndan teklif alan oyuncu bu şansı değerlendirdi. Daha sonra Avusturya Milli Takımı ile U18 olarak kampa girdi. U19 zamanı her iki ülke tarafından çağırılan sporcu tercihini ay yıldızlı formadan yana kullandı. 2019 senesinde ise Serie A takımlarından olan Sassuolo'ya transfer oldu.

Genç yıldız sağ bek olsa da stoper ve orta saha olarak kendine yer bulabilmektedir. Futbolcu, topla oynamayı sevmesi ve arkadan oyunu rahatça takip edebilmesi sebebiyle mevkinden memnundur. Bununla yetinmeyip daha çok üstüne koyarak kendini geliştireceğini söyleyerek iddialı olduğunu göstermiştir.

Müldür, kondisyona önem verdiğini ve kondisyonu üzerinde çalıştığını dile getiriyor. Başarısını yaşıtlarının aksine rehavete kapılmayıp tüm konsantrasyonuyla hedefe kitlenmesine bağlıyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.