Futbol Tarihinin En Hırçın Çocukları!

Bu içerikte şimdiye dek böylesine hırçın olduğunu bilmediğin futbolcularla karşılaşabilirsin! İşte futbol tarihinin en hırçın çocukları...


Futbolun yumuşak bir oyun olmadığı ortada ancak bazı futbolcular var ki normal sertliğin dışında oldukça hırçın bir yapıda oynuyorlar. Rakip takım taraftarları için çirkef, kendi taraftarları için hırçın olan bu futbolcuları sizler için listeledik! Bu futbolcuların dosyası oldukça kabarık…

Roy Keane

Roy Keane... Bu listenin ilk futbolcusu olması hiç tesadüf değil! Manchester United taraftarı haricinde onu seven bir İngiliz takımı taraftarı olduğunu sanmıyoruz. Maç içerisinde kendisini ilgilendirmeyen olaylarda bile kavga çıkarıyor, çoğu maçta hakeme saldırıyor, rakip futbolcuların sağlığını tehdit ediyordu. Bir keresinde Norveçli futbolcu Haaland'a çelme takayım derken bağlarından sakatlanınca Haaland kendisiyle dalga geçmiş ve Keane bunun üzerine intikam için tam dört yıl beklemiştir! Haaland ile karşılaştığı bir maçta rakibinin dizine tabanla oldukça sert bir hamle yapıp Haaland'ı sakatlamıştır. İlk etapta 3 maç ceza alan Keane, yazdığı kitapta pişman olmadığını söyleyince 5 maç daha ceza almıştır.

Joey Barton

Saha içi ya da saha dışı fark etmiyor, her yerde oldukça hırçın tavrıyla biliniyor İngiliz futbolcu Joey Barton. İngiltere tarihinin en sert futbolcularından biri, belki de birincisi! Gördüğü kartlar konusunda kimseye liderliğini kaptırmayan Barton, antrenman esnasında takım arkadaşını dövmüş, saha içerisinde rakibin bacağını kırmış, sokakta kavgaya karışmış, rakip futbolcularla sürekli kavga etmiş ve onları sakatlamaktan hiç çekinmemiş bir futbolcu, adeta bir suç makinesi!

Gennaro Gattuso

Milan'ın efsane ismi Gattuso, saha içerisinde sert futboluyla biliniyor. Sadece sert futboluyla kalmayıp rakiplerinin canına okuyan, hatta kendi takım arkadaşlarıyla hocasına bile saldıracak karakterde bir futbolcu.

Diego Costa

Bir futbolcu düşünün ki her oynadığı maçta rakiplerin baş belası olsun. İşte o futbolcu Diego Costa! Golcü futbolcu Diego Costa'ya hırçın demek az kalır. Futbol sahalarının en çirkef futbolcularından biri olan Costa, çoğu zaman hakem farkında olmadan rakiplerine yumruk ve kafa atar, ayağına basar, tükürür. Eminiz VAR uygulaması Costa'nın canını oldukça sıkıyordur.

Pepe

Pepe oldukça profesyonel bir futbolcu ancak saha içerisinde pek öyle olduğunu söyleyemeyiz. Bir dönem Beşiktaş forması giyen Pepe, ülkemizde olgun tavırlar gösterdi fakat Real Madrid kariyerinin iyi olduğunu söylemek zor. Çoğunlukla kavgalarıyla, sert hareketleriyle ve özellikle sakatlanan rakip futbolcuyu yerde tekmelemesiyle konuşuldu.

Eric Cantona

Eric Cantona ismini içeriklerimizi takip edenler mutlaka yakından biliyor olmalı çünkü onun hakkında güzel bir içeriğimiz mevcut. Buraya tıklayarak o içeriğimize ulaşabilirsiniz.

Cantona gittiği hiçbir takımda rahat durmadı, sürekli kendisini bir kavganın içinde buldu. Hırçın ve kavgacı tavırları nereye giderse gitsin kendisiyle birlikte peşinden geldi. Öyle ki kendisine ırkçılık yapan rakip taraftara attığı tekme yüzünden futbol tarihinin en büyük men cezalarından birini aldı. Bundan asla pişman olmadığını, hatta daha sert vurmadığı için pişman olduğunu söylemişti.

Nigel De Jong

Bir dönem Galatasaray forması giyen Hollandalı futbolcu Nigel De Jong, futbol camiasında yaptığı sert müdahaleler ile tanınan birisidir. Özellikle Dünya Kupası maçında gördüğü kırmızı kart yüzünden takımını finalin kapısından döndüren De Jong, rakip futbolcularının ayağını kırmasıyla da biliniyor. Disiplinsiz hareketleri yüzünden milli takıma bir daha alınmamıştır.

Felipe Melo

Bir başka Galatasaraylı, Pitbull lakaplı futbolcu Felipe Melo! Yeşil sahaların en hırçın futbolcularından biri olarak bilinen Felipe Melo, oldukça hırslı yapısı yüzünden çok sert hareketlere imza attı. Rakip taraftarlar kendisinden oldukça nefret ediyor. Brezilya liginde bir maçta rakibine yumruk atınca saha içerisi karışmış ve futbolcular birbirlerini kovalayıp yumruklaşmaya başlamıştır.

Diego Lugano

Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Diego Lugano, oldukça agresif futbol yapısıyla biliniyor. Özellikle yaptığı sert hareketleri oldukça kurnaz bir şekilde yapan ve belki de iki kere kırmızı kart görmesi gereken maçı sarı kart bile görmeden bitirebilen bir futbolcuydu.

Gerardo Bedoya

Listemizin son futbolcusu ve futbol tarihinin en fazla kırmızı kart gören futbolcusu Gerardo Bedoya... Canavar lakaplı Bedoya, yaptığı sert hareketlerin cezasını oldukça almıştır. Sadece sertlikle değil, sinirine hakim olamayıp yaptığı çirkef hareketleriyle de biliniyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir