Burak Elmas Kimdir?

Galatasaray'ın yeni başkanı olan Burak Elmas kimdir? Nerelidir? Başarıları ve Galatasaray'a dair vaatleri nelerdir?


Burak Elmas, 19 Mart 1974 tarihinde İstanbul’un Şişli ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Giresunludur. Lise eğitimini İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan Avusturya Lisesinde tamamladı. Ardından Universty of Denver’da pazarlama eğitimi aldı. İş hayatına hızlı tüketim ürünleri alanında Türkiye’nin en büyük distribütörlerinden birinde başladı.

Birçok şirkette yöneticilik yaptıktan sonra merkezi İngiltere olan uluslararası lojistik şirketi kurdu. 2008 yılından itibaren Godiva Investment şirketinde CEO olarak görev yapan Burak Elmas, aynı zamanda Yıldız Grup'ta da yönetim kuruluğu üyeliği yaptı.

Çalıştığı şirketlerde sürekli olarak üst pozisyonlarda görev alan Burak Elmas; Japonya, ABD, İngiltere ve Çin Halk Cumhuriyeti gibi ülkelerde görev yaptı. İngiltere ve Türkiye'de üç uluslararası şirkette yatırımcı ortak ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır.

Galatasaray'daki kariyerine 23 yaşındayken Galatasaray PAF takımı sorumlusu olarak başladı. Ardından 1998, 2000 ve 2002 yıllarında olmak üzere üç ayrı dönemde yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2018 yılındaysa Mustafa Cengiz yönetiminde Sportif AŞ'de görev aldı ancak bir süre sonra görevini bıraktı. 2000 yılında profesyonel futbol takımının yönetiminde yer alan Burak Elmas, bu dönemde UEFA kupasının kazanılmasına katkı sağladı.

Mustafa Cengiz'in görev süresinin dolacak olmasıyla birlikte 3 Mart 2021 tarihinde adaylığını açıkladı. Mayıs ayındaki seçimin 19 Haziran'a ertelenmesi sonrasında yapılan seçimde 1541 oyla Galatasaray'ın yeni başkanı oldu.

Burak Elmas, Galatasaray eski başkanı Faruk Süren'in kızı Yelda Süren’le evli olup iki çocuk babasıdır. Çocukluğundan beri koyu Galatasaraylıdır. Elmas, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Galatasaray'ın 38. başkanı olmasıyla birlikte 100 gün içerisinde takımdaki birçok işi halledeceğini ve 140 milyon dolarla kulübe geleceğini açıkladı. Teknik direktörlüğe adaylığı süresince Fatih Terim ile devam edileceğini vaat etti. Teknik direktör ve transferlerin ise ilk 10 günde çözüleceği sözünü verdi. Burak Elmas'ın yönetim kurulu listesini “Galatasaray'ın 38. Başkanı Burak Elmas Oldu!” adlı içeriğimizden öğrenebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir