Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır?

Telekinezi hakkında merak ettiğiniz her şeyi açıklıyoruz. İşte telekinezi nedir ve nasıl telekinezi yapılır?


Parapsikolojinin ilgilendiği bir alan kinezilerdir. Kinezi en genel tanımıyla insanın düşünce gücüyle doğaüstü sayılabilecek olaylar yaratması, yapmasıdır. Birçok ve çeşit çeşit kinezi türleri vardır. Bunlardan en sık görülen ve kinezi deyince akla ilk geleni telekinezidir. Bu yazıda da en çok bilinen kinezi türlerinden olan telekineziyi anlatacağız. Telekinezi nedir sorusunu cevapladıktan sonra telekinezi uygulamalarından bahsedeceğiz.

Telekinezi nedir?

Telekinezi, düşünce gücü ile cisimleri hareket ettirebilen psişik gücün adıdır. Yani düşünce gücünü kullanarak bir cismi hareket ettirmek, o cismin yerini değiştirmek telekinezi yapmaktır. Köken bilimine baktığımızda “Tele” Yunanca’da “uzak” ve “kinezi” ise “hareket ettirmek” demektir. Telekinezi ise “uzaktan hareket ettirmek” demektir.

Telekinezi ile şunları yapabilirsiniz: Bir cismi hareket ettirerek yerini değiştirebilirsiniz. Bir cismin formunu değiştirebilirsiniz. Buna kaşık bükme örneğini verebiliriz. Evet, kaşık bükmek bir telekinezidir. Psişik enerji topları yapabilirsiniz. Bu enerji toplarıyla cisimleri hatta büyük nesneleri bile yerinden oynatabilirsiniz.

Telekinezi nasıl yapılır?

Yapılan tüm spiritüel, enerji çalışmalarında ilk ve en önemli adım inanmaktır. Hem kendinize hem yaptığınız çalışmaya hem de telekinezi yapabilecek bir gücünüz olduğuna inanın. Kısacası zihninizin berrak bir şekilde telekineziye inanması gerekiyor. Şüphe zihin için en büyük engeldir. Zihninizi bir düzene sokmak ve telekinezi gibi tüm çalışmaları yapabilmek için her gün düzenli olarak meditasyon yapın. 

Zihninizde canlandırmak ve hayal gücünüzü kullanmak adına gün boyu nesneleri gözleriniz kapalı olarak detaylıca hayal edin. Enerji çalışmaları kişiden kişiye göre daha çabuk veya daha geç gerçekleşebilir, iyileşebilir. Bu sebeple de sabır çok önemlidir. Nesnelerle bağ kurmaya çalışın. 

Telekinezi uygulaması!

Bunun için bir çubuk ve bir parça kağıda ihtiyacınız var. Çubuğu dik olacak şekilde yerleştirip bir parça kağıdı da çubuğun üzerine koyun. Şimdi yapmanız gerekenleri adım adım anlatıyoruz. İlk olarak birkaç dakika zihninizi boşaltın. Ardından ellerinizi sanki küçük bir topla oynar gibi yuvarlak halde tutun. 

İki avucunuzun içinden çıkan ve ellerinizin arasına dolan enerjiyi hissedin. Enerjinin yoğunluğu arttıkça sadece kağıda odaklanın ve onu ne tarafa doğu oynatacağınıza konsantre olun. Ve ellerinizdeki enerjiyi kağıda doğru fırlatın. İşte bu kadar! İlk deneme başarısız olsa bile üzülmeyin ve denemeye devam edin!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
2
Komik
Tatlış Tatlış
2
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.