Levitasyon Nedir, Nasıl Yapılır?

Bir nesneyi yer çekimine meydan okuyarak havada tutmak ister miydiniz? Eğer cevabınız evet ise levitasyon nedir, nasıl yapılır yazımızda!


Levitasyon nedir, nasıl yapılır merak edenler için yazımızı hazırladık. Nesnelerin hiçbir fiziksel kuvvet etki etmeden hareket etmesinin mümkün olduğunu size söylesek ne dersiniz? Hatta bir nesnenin havada asılı bir şekilde kalarak yer çekimine meydan okuyabileceğinin mümkün olduğunu dile getirsek bize yok artık mı dersiniz? O halde yazımızı okuyarak aslında imkansız olacağını düşündüğünüz pek çok şeyin mümkün olduğunu anlayabilirsiniz.

Levitasyon nedir, nasıl yapılır açıkladığımız yazımızda tüm bilmediklerinizi öğrenebileceğiniz bilgiler mevcuttur. Yazımızın içeriğinde öncelikle levitasyonun tanımını yapacağız. Ardından levitasyon yöntemi uygulanarak nesnelerin havada nasıl asılı kalacağını sizlere açıklayacağız. Çayınızı ya da kahvenizi alarak sır dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır olun. Az sonra öğrenecekleriniz ağzınızın açık kalmasına sebebiyet verecek.

Levitasyon nedir?

Dünyada belli bir ağırlığa sahip maddeyi yer çekimi olmasına rağmen havada asılı bir şekilde tutmaya levitasyon adı verilmektedir. Bir önceki yazımızda telekinezi nedir diye açıklamıştık. Bu yazımızda nesneleri odaklanarak hareket ettirmekten bahsetmiştik. Ancak levitasyon telekineziden oldukça farklıdır. Levitasyon ile nesneleri eğip bükmezsiniz. Örneğin; telekinezi ile kaşığı bükersiniz. Levitasyon ile kaşığı havada asılı şekilde tutabilirsiniz.

Levitasyon nasıl yapılır?

  • Manyetik Levitasyon Nedir?

Manyetikler nesneleri itme çekme kuvveti uygulayarak kendi üzerine doğru çekerler. Böylece nesneleri hareket edebilir. Ancak manyetik levitasyon yaparken ortamda herhangi bir şekilde manyetik özelliği taşıyan nesne ile iletken özelliği sağlanır. Böylece nesneleri havada tutabilirsiniz.

  • Aerodinamik Levitasyon

Katı veya sıvı cisimler bir gaz kütlesinin içerisinde hareket ederek havada asılı kalabilirler. Buna aerodinamik levitasyon adı verilir.

  • Akustik Levitasyon

Sesin gücünü kullanarak nesnelerin havada kalmasına imkan sağlayan bir tekniktir.

  • Elektrostatik Levitasyon

Elektrik akımı kullanılarak nesnelerin havada kalmasını sağlayan bir türdür. Bu noktada levitasyon lamba satışı daha fazla gözlenmektedir.

Levitasyon yapımı esnasında en fazla kullanılan tür manyetiktir. Çünkü özellikle ulaşım alanında manyetik lavitasyonu kullanarak araçlar geliştiriyor. Mesela Çin’de Maglev Trenleri kullanılarak hizmete sunuluyor. Bu alanda yapılan gelişmeler arttıkça yaşam daha kolaylaşacak gibi duruyor.

Levitasyon egzersizleri

Aşağıda bir cismi nasıl havaya kaldırabileceğinize dair egzersiz paylaştık. Ancak bu egzersizden herkes başarılı sonuçlar alamayabilir.

  • Etrafınızda kimsenin olmadığı ve sakin bir alana girin. Bu alanda bir masa ve sandalye olsun.
  • Masanın üzerine bir nesne koyun. Örneğin bir tahta kaşık olabilir.
  • Ardından zihninizi tamamen boşaltın ve hem zihinsel, hem de fiziksel olarak gevşeyin.
  • Daha sonra masanın üzerine koyduğunuz tahta kaşığa yoğunlaşarak onun üzerindeki ağırlığı kendi üzerinize alın.
  • Ağırlık alabilmek için sürekli nefes alıp vermeniz gerekecektir.
  • Tahta kaşığın ağırlığı azaldıkça havalanacaktır.

Levitasyon nedir, nasıl yapılır bu şekilde açıklanabilir.Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir