Zeynep Bastık Kimdir?

Şarkılara getirdiği yepyeni ve güzel yorumuyla hepimizin en azından bir kere de olsa dinlediği Zeynep Bastık kimdir? Nerelidir?


Zeynep Bastık, 8 Temmuz 1993 tarihinde Çanakkale’de doğdu. Küçük yaşta İzmir’e taşınarak eğitim hayatını orada tamamladı. Yengeç burcu, 163 cm boyunda ve 52 kilodur. Müzik hayatına 2010 yılında İzmir’de “Jackpot” adındaki bir cover grubuyla başladı.

Bir süre Anadolu Ateşi adlı grupta dansçı olarak görev aldı. Daha sonra Murat Dalkılıç'ın Lüzümsuz Savaş adlı parçasında şarkıcı ile düet yaparak 3 sene boyunca vokalistliğini üstlendi. 2014 yılında "Fırça" adlı kendi teklisini çıkardı.

Ezhel'in Felaket adlı şarkısına yaptığı cover ile büyük bir çıkış yakaladı. Yaklaşık iki yıldır kendi YouTube hesabından çeşitli konuklarla birlikte söylediği cover parçaları yayınlamaya devam etmektedir.

Kariyer yolculuğunun bir bölümünde Adı Mutluluk, Yasak Elma, Sil Baştan ve Umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dizilerde rol almıştır. 2019'da Adidas'ın, 2020'de ise Elidor'un reklam yüzü oldu.

Zeynep Bastık, ilk ödülünü 2019 yılında Best of Kültür Ödülleri'nden "Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Şarkıcısı" olarak almıştır. Son olarak 2021'de ise Exxen'de Zeynep Bastık ve Konukları adlı bir program sunmaktadır.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir