Serra Arıtürk Kimdir?

Müzik kariyeriyle adından bahsettiren ve son günlerde TV kariyerinde de yıldızı parlayan ünlü isim Serra Arıtürk kimdir? Asıl mesleği nedir?


Serra Arıtürk, 22 Haziran 1998 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 168 cm boyunda ve 54 kilodur. Müzik hayatına 7 yaşındayken Hüsrev İsfendiyaroğlu’ndan gitar eğitimi almaya başlayarak adım atmıştır. Eğitim hayatına İstanbul’da devam eden Arıtürk, Özel Denizatı Anadolu Lisesini tamamlamıştır. Lisans eğitimine ise Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesinde devam etmiştir.

Uzun yıllar boyunca aldığı müzik eğitiminin ardından şarkı söylemeye de karar vermiştir. Bir süre Boğaziçi Caz Korosu'nda yer alan Arıtürk, eğitim hayatının aksamaması için korodan kısa zamanda ayrılmıştır. Seslendirdiği birçok şarkıyı açmış olduğu YouTube kanalında paylaşarak ünlenmiş, 2019 yılında "Kendimi Bilmeden" isimli şarkısıyla birçok müzik platformunda yer almıştır.

Müzik eğitiminin yanı sıra oyunculuk eğitimi de alan Serra Arıtürk, önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan "Aşkın Tarifi" isimli dizide "Naz" karakterini canlandırarak TV kariyerine ilk adımı atmış olacak. 

Serra Arıtürk'ün sosyal medya hesaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir