Sedat “Toqtir” Sakmar Kimdir?

Twitch üzerinden yaptığı canlı yayınlarıyla hayranlarını neşelendiren, bir o kadar da eğlendiren Sedat "Toqtir" Sakmar kimdir?


Sedat Sakmar, 26 Şubat 1998 tarihinde dünyaya geldi. Trabzonludur. Çocukluğunun büyük bir kısmı Ankara’da geçmiştir. Lisede travmatik bir çizim eğitimi dönemi geçiren Sakmar, 16 yaşındayken oyun sektöründe çizim işleri yapmıştır. Üniversiteyi ise Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümünde okumuştur.

Sedat Sakmar, okuduğu sıralarda Twitch üzerinden yayıncılığa başladı. 2019 yılında Pintipanda ile Jahrein'in jüriliğini, Can Sungur'un da sunumunu yaptığı JTG TV Noobstar yarışmasının ilk sezonunda yer aldı.

Eşi İrem "ClumsyKitty" Kendirci ile sevdiği bir oyun olan Tom Clansy's Rainbow Six Siege’de tanıştı. İrem’in kurucusu olduğu AMAL adlı e-spor takımında birlikte Tom Clansy's Rainbow Six Siege müsabakalarına katıldılar. Bir süre sonra evlenmeye karar veren çift, 2018 yılında evlendi. 2019 yılında çiftin Ayşenaz Katya adında bir çocukları dünyaya geldi.

Jahrein, Zade gibi isimlerin bulunduğu Rekkitz ekibine üye olan Sedat, kanalında IRL ve oyun yayınları yapmaktadır. Yayınları esnasında yaptığı taklitler, çılgınlıklar ve yeri geldiğinde büründüğü babacan tavırlar kitlesini kendine bağlamıştır. Sedat "Toqtir" Sakmar, yayınlarına katılmak isteyen tüm Cicikuşları kafesine beklemektedir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
4
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir