Özgür “w0xic” Eker Kimdir?

Son zamanlarda yaşadığı olaylarla ve performansıyla adını sık sık duyuran Özgür Eker kimdir? Hangi takımlarda oynamıştır?


Özgür Eker, 2 Eylül 1998 yılında dünyaya gelmiştir. Başak burcudur. Daha 14 yaşındayken profesyonel kariyerine HWA’nın CS:GO kadrosunda başlamıştır. HWA takımında bir sene forma giydikten sonra Space Soldiers takımına transfer olan w0xic, bu takımda da bir yıl forma giydi ve daha sonra ANT takımına transfer oldu. ANT takımı ile beraber resmî ilk Avrupa Şampiyonası’na katılıp ilk maçına Polonya karşısında çıktı. Polonya karşısında yenilgi alan ANT takımı, katıldığı şampiyonadaki diğer 4 maçta galibiyet yüzü göremedi.

2015 senesinde Team11 takımına transfer olan w0xic, 2016 yılında kendisini daha çok gösterip Death Trap takımına transfer olmuştur. Death Trap ile ilk maçına ilk gününde çıkan w0xic uzatmalara giden maçta güzel bir performans göstermiştir. Death Trap takımı ile birlikte hem ulusal hem yerel anlamda birçok maça çıkan w0xic, Death Trap'in CS:GO kadrosuyla yollarını ayırmasını sonucu takım Dark Passage bünyesi altına girmiştir.

14 Mart 2019 tarihinde Mousesports takımına transfer olan Özgür Eker, HLTV tarafından her sene yapılan "Yılın En İyi 20 Oyuncusu" listesinde 12. sıraya girerek bu listede yer alan ilk Türk olmuştur. CS:GO Asia Championships 2019 turnuvasında en değerli oyuncu seçilerek ilk ödülünü (EDO) almıştır. 19 Eylül 2020 tarihinde Cloud9 takımına transfer olmuştur fakat yaşadığı bazı talihsiz olaylardan dolayı e-Spor arenasından bir süre uzak duracağını açıklamıştır.

Özgür Eker'in sosyal medya hesaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir